Во казино во Охрид попладнево настанал пожар. На видеото кое се појави на социјалните мрежи, се гледа противпожарно возило кое интервенира.
Засега не се познати детали околу пожарот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.