На 03.05.2024 во 11:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг простор на подрачјето на Центар во Скопје, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка.

Се случила тепачка помеѓу И.Р.(56), Н.Р.(26), двајцата од Скопје и Б.Х.М.(63) од Кавадарци, од една страна и Б.И.(40) од Скопје, од друга страна.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.