Вечерта во понеделникот починала жена во строгиот центар на Скопје.

Како што дознава „Република“ станува збор за жена која имала околу педесет години.

И се слошило во близина на зградата на ЕВН, кај Порта Македонија. Брза помош веднаш се јавила на повикот, но само констатирале смрт.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.