На социјалните мрежи се појави видео од обид за грабеж на спортска обложувалница во Скопје, кој можеше да заврши и трагично по животот на вработената која помина само со повреди.

Нејзината храброста беше пречка овој крадец да го испразни сефот. Жената му се спротивставила на крадецот кој во раката имал нож и ја повредил вработената во левата рака и и левата надлактица.

Повредена, вработената била пренесена во Клиничкиот центар во Скопје каде што поради шок не можела ниту да даде изјава и да посведочи пред полицијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.