Вчера во Полициската станица Гостивар бил извршен службен разговор со 28-годишната Е.Н.С., која претходно била пријавена од 50-годишната гостиварка Н.Н, со која живееле во иста куќа, дека физички ја нападнала нејзината малолетна ќерка.

Се расчистува и документира случајот велат од СВР Тетово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.