Ознака: гостивар
Македонија 15.11.19 | 13:17

Жбогар: Додека се чека датумот мора да се подобри животот на граѓаните

Додека се чека на датумот за преговори со ЕУ, потребно е сите чинители, како Владата, институциите и самата Унија да работат на подобрување на животот на граѓаните во...

Здравје 13.11.19 | 09:23

Општата болница во Гостивар доби нов дигитален мамограф

Инсталиран е новиот дигитален мамограф во Општата болница во Гостивар и од наредната недела ќе биде пуштен во употреба за пациентите од овој регион. Министерот за здравство...

Црна хроника 08.11.19 | 15:27

Кокаин и марихуана во угостителски објекти во Гостивар и Делчево

Полицијата од Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е. (29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање...

Црна хроника 31.10.19 | 14:32

Притвор за тројца џепчии во Гостивар

Основното јавно обвинителство од Гостивар отвори постапка против три лица осомничени за две тешки кражби. Осомничените, од кои еден е државјанин на Република Северна...

Црна хроника 30.10.19 | 10:56

Koсовци и скопјанец краделе паричници низ Гостивар

Полициски службеници на СВР Тетово – Полициска станица Гостивар, вчера околу 12.30 часот на ул.„Иљо Антевски-Смок“ во Гостивар ги лишиле од слобода С.Р.(56) од Скопје и...

Црна хроника 25.10.19 | 12:24

Шест тинејџери цела година ограбувале богати куќи

СВР Тетово – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти вкупно 27 тешки кражби и обиди за тешки кражби и до Основното јавно обвинителство Гостивар...

Македонија 19.10.19 | 15:49

Мицкоски од Гостивар порача: Доста е со демагогија, ќе понудиме нов почеток и нови успеси за Македонија

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ од Гостивар порача дека е доста со демагогија и оти на овој народ му се потребни политичари кои многу ќе работат. Бев во Гостивар....

Македонија 18.10.19 | 18:17

Војнички поздрав од основци и наставници во Гостивар за турската воена офанзива

Неколку стотици основци од гостиварското училиште „Мустафа Кемал Ататурк“, во придружба на своите наставници, под турското знаме, упатуваат војнички поздрав во знак...

Црна хроника 11.10.19 | 10:23

Фатен крадец кој со месеци оперирал низ Гостивар, најголем дел од предметите вратени на сопствениците

Секторот за внатрешни работи Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти 20 кражби извршени во Гостивар и до Основното јавно обвинителство...

Култура 27.09.19 | 12:47

Гостиварци уживаа во несекојдневен музички настан: Џијан Емин со филхармонија и џез музичари приреди концерт за паметење

Во Центарот за култура „АСНОМ“ во Гостивар, вчеравечер се одржа авторски концерт на композиторот, аранжер, инструменталист и диригент Џијан Емин со оркестар од класични...

Црна хроника 24.09.19 | 20:19

Полицијата не му направила алко-тест на Благојче Трпески бидејќи бил пратеник?

Полицијата не му направила алко-тест на пратеникот на СДСМ од Гостивар Благојче Трпески, кој денеска во видна алкохолизирана состојба физички го нападнал 33-годишниот...

Црна хроника 24.09.19 | 18:52

Пијан пратеник на СДСМ нападнал гостиварец пред неговото дете

Педесет и четиригодишен гостиварец физички го нападнал својот сограѓанин и му го оштетил возилото и тоа пред очите на малолетно дете. М.С. (33) од Гостивар денеска околу...

Црна хроника 06.09.19 | 11:27

Приведени 9 лица фатени со хероин

Девет лица се лишени од слобода вчера околу 16 часот на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, поради тоа што при преглед кај нив бил пронајден хероин. Приведени се Ј.Т.(50) од Равен,...

Црна хроника 03.09.19 | 10:13

Пожарна Скопје: Во 3.30 изгаснат пожарот во фабриката за бои во Гостивар

Пожарна Скопје сподели информација и фотографии на фејсбук од гаснењето на пожарот во фабриката за бои во Гостивар. Во 03-30 Пожарот во Фабриката за бои лакови во Гостивар...

Црна хроника 03.09.19 | 08:48

Ноќеска гореше фабрика за бои и лакови во Гостивар

Ноќеска се запало Фабрика за бои и лакови во Гостивар. Како што беше објавено на фејсбук профилотна Пожарна Скопје. БППЗ на Град Скопје испратила екипи за помош на градот...

Македонија 02.09.19 | 12:57

Празни училници: Сите училишта во Гостивар се во штрajк

Сите училишта во Гостивар штрajкуваат на првиот училишен ден и се приклучени во предупредувачкиот штрајк кој СОНК го организира со цел зголемување на платите на просветници...

Црна хроника 02.09.19 | 10:33

Убиецот кој до смрт избоде жена во Гостивар приведен вчераутро

СВР Тетово – НККР Гостивар до ОЈО Гостивар поднесе кривична пријава против Ѓ.Д. (46) поради основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство“ и „убиство во обид“....

Црна хроника 01.09.19 | 12:57

Детали за убиството во Гостивар: 20 убоди со нож за долг од 1.500 евра?

Убиството во Гостивар, во кое жртва е 78 годишна жена, е извршено заради камата за основен долг од 1.500 евра, неофицијално дознава Алсат. Убиството се случило доцна синоќа,...

Црна хроника 01.09.19 | 10:20

Стара жена убиена во својот дом во Гостивар

Синоќа се случил сериозен трагичен инцидент во градот Гостивар каде е убиена 78-годишна жена со иницијали С.Т, а мотивот што води кон смртта на старицата сè уште не е познат. Во...

Црна хроника 11.08.19 | 21:32

Дирекцијата за заштита и спасување: Остануваме на терен се до конечно гасење на пожарот во депонијата

Дирекцијата за заштита и спасување уште во доцните часови активно беше вклучена во акцијата за гасењето на пожар кој ја зафати депонијата во Русино, Гостивар, соопштуваат...