Ознака: мајка
Калеидоскоп 08.05.20 | 22:38

Цел свет ја осуди оваа мајка откако таа покажа што направила со ноктите на детето

Една мајка на своето бебе му ставила огромни акрилни нокти, потоа направила фотографија и ја споделила на социјалните мрежи, a сега поради тоа ја напаѓа цел „Reddit“. Таму...

Црна хроника 07.05.20 | 17:23

Радовишанец ја нападнал мајка си, а потоа и полицајците кои дошле да го приведат

Дваесет и шесетгодишник од селото Подареш, радовишко ја нападнал својата мајка, а потоа и полициските службеници кои пристигнале во семејниот дом за да го приведат. „Одделението...

Естрада 30.04.20 | 23:49

Уникатно име за првиот син на Нина Деан

Младата македонска актерка Нина Деан првпат стана мајка. Како што вечерва соопшти нејзината мајка Гордана Деан Поп Христова, Нина и нејзниот свршеник Мартин Ивановски...

Црна хроника 24.04.20 | 17:54

Мајката и синот од Велес се јавувале во брза помош пред смртта

Катерина и Ванчо Маноилови имале интензивна телефонска комуникација се до средината на јануари оваа година, кога таа наеднаш прекинува и повеќе со никого не комуницирале...

Македонија 22.04.20 | 13:36

Прашуваш за вода, велат се потрошила донацијата, а на тв кажуваат имало посебна исхрана!

Додека Ве слушав на телевизија и јас верував во вашата бајка, вели мајката на четиримесечното бебе од Кочани позитивно на коронавирусот, кое се лечи на Инфективната...

Црна хроника 21.04.20 | 16:47

Мајката и синот во Велес починале во март, а не во јануари, нема да се прават дополнителни истражувања

Мајката и синот, кои на 6 април беа пронајдени мртви во Велес, починале во текот на март. Полицијата ги пронајде мртви кога соседите пријавиле оти од станот се шири смрдеа,...

Калеидоскоп 09.04.20 | 22:04

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани нема коронавирус

Мајката на четиримесчното бебе кое е позитивно на Ковид 19 нема коронавирус, додека разултатите за таткото на бебето се уште се чекаат, информираат од министерството...

Фудбал 06.04.20 | 18:19

Од коронавирус почина мајката на тренерот Пеп Гвардиола

Денеска претпладне во Барселона од коронавирус, почина мајката на тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, Долорес Сара Карио (82). Манчестер Сити на објави и соопштение,...

Црна хроника 06.04.20 | 15:55

Мајката била слепа, синот со психички проблеми: Обдукцијата ќе покаже од што починале двете лица во Велес

Полицијата денеска во 11 часот пронашла две мртви тела на мајка и син во стан на улица „Ѓорѓи Војтех“ во близина на градинката кај „Жаба зграда“, откако соседите телефонски...

Калеидоскоп 06.04.20 | 11:02

Шпанка заразена со коронавирус родила здраво дете

Шпанка заразена со коронавирус, родила здраво машко дете. Сега се заедно, но таа не смее да го допре ниту нејзиниот сопруг ни малечкото без ракавици, сè до крајот на карантинот. Ванеса...

Црна хроника 05.04.20 | 16:48

Пoчинa мајката на сопругата на Пендаровски, се чекаат резултати дали била заболена од Ковид 19

Попладнево (05.04.2020) околу 13.00 часот на клиниката за Пулмологија во Скопје, почина мајката на првата дама Елизабета Ѓорѓиевска, сопруга на претседателот на Р.Македонија...

Фудбал 29.03.20 | 09:29

Чувајте го семејството и саканите: Роналдо покрај мајка му откако таа закрепна од мозочен удар

Кристијано Роналдо сподели семејна фотографија со неговата мајка, откако таа беше пуштена од болница оваа недела по мозочниот удар. Долорес Авеиро беше пуштена од болница...

Свет 24.03.20 | 23:26

По 29 дена во карантин, син прв пат ја виде мајка си

Пандемијата на коронавирус доведе до затворање на границите, самоизолирање и социјална дистанца. Во некои случаи, пандемијата раздели цели семејства. Ова е причината...

Црна хроника 24.03.20 | 17:14

Мајка си го нашла починато своето бебе

На 23.03.2020 во 10: 00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дом на ул.„Скупи“ во Скопје, околу 09: 30 часот Е.Д.(18) од Велес го пронашла починато своето бебе. Лекар од итна...

Здравје 17.03.20 | 11:45

Мајка на две деца е волонтер за вакцината против смртоносниот вирус

Џенифер Халер е храбрата 43-годишна мајка на две деца, која прва ја прими вакцината против новиот смртоносен вирус што сега повеќе од ва месеци владее со светот. Откако...

Калеидоскоп 03.03.20 | 12:41

Семејна драма: Мајката на Кристијано Роналдо доживеала мозочен удар!

Мајката на еден од најдобрите фудбалери на денешницата Долорес Авеиро(65) итно е примена во болница откако во ноќта меѓу понеделникот и вторникот доживеала мозочен удар. Како...

Естрада 22.02.20 | 15:26

Ја глумеше мајката на султан Сулејман – била во брак само 15 месеци, денес на 76. години изгледа неверојатно

Небахат Чехре, која се прослави со улогата на мајка на султанот во серијата „Сулејман величествениот“, нема кој не воодушеви со својот стас кога се појави. На 76. години...

Црна хроника 22.02.20 | 13:32

Семејна драма во Скопје: Ја нападнал мајка си со нож, а потоа ја запалил

Скопјанка се здобила со тешки телесни повреди откако нејзиниот син ја нападнал со нож, а потоа ја запалил. Вчера во 16:23 часот на ул. „Сава Ковачевиќ“ полициски службеници...

Црна хроника 21.02.20 | 18:30

Мајка од Скопје пријавила дека е ичезната нејзината 13- годишна ќерка

На 20.02.2020 во 15:30 часот во СВР Скопје, Л.Ќ.(33) од Скопје пријавила дека од семејниот дом на ул. „Диме Мечето“ се оддалечила нејзината ќерка. Исчезнатото девојче е С.Ќ.(13) од...

Црна хроника 18.02.20 | 17:13

Не им било првпат: Се трага по мајка и нејзиниот 14- годишен син

А.Т. (23) од Скопје вчера во 20:10 часот во СВР Скопје пријавил дека од домот се оддалечиле неговата мајка М.Т. (41), која и претходно се оддалечувала од домот и неговиот брат...