Од како сме Cеверна, најважно за било каква разрешница е да така им одговара или во друг случај услов за пронаоѓање на виновникот е да си пејач, немам друго објаснување, реагира водителакта Миа Костова, споделувајќи фотографија од нејзиниот запален автомобил, случај за кој од 2017 година нема никаква информација, а камоли завршница.

Ова е мојата кола, запалена пред зграда 2017 (ако не се лажам) на ист начин како и палењето на бугарскиот клуб во Битола. Увидна имаше и камери и дечко со капуљача кој замислете 5 години подоцна не се пронајде. Или, никој не мрдна со прст ниту некој некогаш после записникот ми се јави да ми даде било каква инфомација или да ме праша било што во врска со случајот.
Да се потсетиме на Тетовската болница за која е осомничен кабел.
За фабриките на чии места ќе се кренат згради и се самопалат од мака или од жешко време, за сега.
Е ама, бугарскиот центар си доби осомничен, па реално, уште чуреше кога Ламбе беше приведен.
Наравоучение: Од како сме Cеверна, најважно за било каква разрешница е да така им одговара или во друг случај услов за пронаоѓање на виновникот е да си пејач. Немам друго објаснување.
*она мало главче кај ретровизорот е 5 годишниот Андрија кој до ден денес има трауми иако мајка му не беше ни крива ни должна да добие запалена кола ничим изазвано. И секако, никогаш никој да не одговара за делото.
Мислам дека толку гнев направивте помеѓу народот што треба да сме среќни што оние на кои им е преку глава, палат само објекти. Ќе почнеме да се палиме и меѓу себе, прашање на време е кога.
А сега одете кај овие од партија и читајте како е Ламбе психопат. Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.