Ознака: Миа Костова
Македонија 02.07.22 | 12:38

Миа Костова: Недозволиво е вечерва да останете дома!

Прв пат во живот би излегла на протест и би земала со себе сѐ што познавам. Многу ми е криво што не сум во Македонија! Недозволиво е вечерва да останете дома!, напиша на...

Црна хроника 08.06.22 | 11:52

Костова: Пет години не се најде дечкото со капуљача кој ја запали мојата кола, а сега читајте како Ламбе е психопат

Од како сме Cеверна, најважно за било каква разрешница е да така им одговара или во друг случај услов за пронаоѓање на виновникот е да си пејач, немам друго објаснување,...

Македонија 21.04.22 | 15:01

Миа Костова: Тоа што еден наставник да е самохрана мајка не може да однесе дете ни во Дојран со тие примања, тоа нема везе, важно некој да ти го почува детето

Не смееле да штрајкуваат, пази ти, зошто нема кој да им ги чува децата. А тоа што еден наставник да е самохрана мајка не може да однесе дете ни во Дојран со тие примања,...

Македонија 11.03.22 | 13:50

Mиа Koстова: Никој не ви дава по 100 евра за да одеднаш станете феминистки и да застанете во моја одбрана на пример, нели?

Стварно сте ужаснати од говорот на омраза према Славјанка? Стварно сложно жени постирате коментари со говор на омраза? Па кај сте бе истите тие поборнички за жените...

Естрада 15.07.21 | 14:19

Mиа Костова: Неам сертификат за вакцинација нит ќе имам, со врски ќе влагам ко и пола народ

Водителката Миа Костова бурно реагира на вчерашните најави на министерот за здравство Венко Филипче дека се размислува во затворени простори и поголеми настани да...

Интима 24.04.21 | 19:08

Миа откри дали е подобар сексот со маж или со жена

Миа Костова за која може да се каже дека е една од ретките македонски јавни личности која може отворено да зборува на многу теми, а една од нив е и нејзината сексуалност. Таа...

Естрада 06.02.21 | 11:07

„Знам дека не личи на мене, но заслужи“: Миа Костова позираше топлес за да ги покаже тетоважите

Водителката Миа Костова  позираше топлес за да ги покаже тетоважите на своето тело и со тоа за да ја пофали работата на тату-артисотот Горан Миќиќ. Уметност која ги премина...

Здравје 08.10.20 | 22:40

Миа Костова е позитивна на ковид-19

Водителката Миа Костова откри дека е позитивна на ковид-19. Чисто совесна иако знам дека ќе има многу од оние кои ќе искоментираат „ако, така и е“ иако за воља на вистината...

Естрада 29.03.20 | 23:15

Тагни ме ако имаш му*а: Миа има нов предизвик на „Инстаграм“

Водителката Миа Костова на својот профил на „Инстаграм“ започна нов предизвик со жешка фотографија од нејзиниот тоалет. Многу ретко постирам вакви слики. Скоро никогаш....

Калеидоскоп 14.09.19 | 14:22

Миа со емотивна порака: Запознав човек кoj го сакам повеќе од себе

Во последната објава на својот „Инстаграм“ профил, водителката Миа Костова објави емотивна порака која ја посвети на нејзиниот син Андрија по повод неговиот роденден. 2012...

Здравје 23.04.19 | 16:21

Миа Костова до Филипче: Епидемиjaта од мopбили ја „стимулиpaш“ со глаcaње во училиштата и градинките!

Македонската ТВ водителка Миа Костова, мајка на малолетно дете кое оди во основно училиште, јавно да му се обрати на министерот за здравство Венко Филипче. Миа, јавна...