Во Градскиот трговски центар вчера започна уривањето на дивиот објект во што се наоѓа од страната на влезот што гледа кон Плоштадот Македонија. Станува збор за објектот што се користеше како „брза храна“.

Според информации на ТВ21, уривањето на објектот без дозвола траело речиси три години, од засега непознати причини.

За предметниот угостителски објект, надлежните органи донеле решение со кое тој е прогласен за дивоградба, додека градежниците истиот морале да го отстранат, но тоа се случува по три години од одлуката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.