Пожар рано утринава избувнал во ресторанот „Лајт клуб“ во близина на Авто мото сојузот на Македонија. Повредени лица нема, но е причинета материјална штета.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во СВР Скопје во 04:33 часот е пријавено дека на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ избувнал пожар во угостителски објект при што опожарени се внатрешноста на објектот и кровната конструкција.

На местото на настанот се излезени полициски службеници и Бригадата за противпожарна заштита, информираат од МВР.

Повеќе фото на МКД.мкRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.