Ознака: амсм
Сервиси 01.04.20 | 08:43

Сообраќајот по влажни коловози, забрана за камиони на преминот Стража

Изутринава во шест часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по...

Сервиси 07.03.20 | 18:15

Внимавајте доколку патувате: Од 17 часот е воведена забрана за тешки товарни возила на овие правци

Од 17:00 часот е воведена забрана за движење за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар. Врнежи од снег се бележат во Маврово, Попова Шапка и на планинскиот...

Сервиси 28.02.20 | 17:13

Снег вее низ Македонија, внимателно на овие правци

На патниот правец од раскрсница Маврово кон Дебар и обратно воведена е забрана за ТТВ поради врнежи од снег. Од 15:50 часот на патниот правец Гостивар-Стража, поради врнежи...

Сервиси 09.02.20 | 08:36

Затворен патот Охрид-Ресен преку Галичица

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските...

Вести 23.12.19 | 10:05

Врнежи од снег на Попова Шапка, во прекин сообраќајот кон Пелинце

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег има на Попова Шапка. Поради одрони, сообраќајот кон граничниот премин Пелинце е во прекин...

Сервиси 14.12.19 | 09:01

Влажни коловози, на неколку локации паѓа снег

Снег паѓа на Попова Шапка, Стража, Пресека и во Маврово. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и засеци можна е појава на поситни одрони. Сообраќајот на...

Сервиси 12.10.19 | 10:28

АМСМ со важно соопштение: Ќе се пренасочува сообраќајот кај Кочани

Сообраќајот денеска до 15 часот ќе биде пренасочен на магистралниот пат А3 од местото викано Подлошка раскрсница до Компо Сара, кај Кочани, информираат од АМСМ. Пренасочувањето...

Сервиси 15.08.19 | 18:31

На Богородица и Табановце се чека по 45 минути

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничните премини Богородица и Табановце се чека по 30 до 45 минути, информира АМСМ. На останатите гранични премини, од македонска...

Сервиси 06.08.19 | 10:03

АМСМ: Застој на Табановце, Богородица и Дојран

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...

Сервиси 31.05.19 | 08:45

Една лента од автопатот од Скопје кон Велес кај Башино село затворена за сообраќај

Една лента од  автопатот од Скопје кон Велес, на делот меѓу Башино село и Штипска клучка, денеска од 10 до 13 часот ќе биде затворена за сообраќај. Како што информираа надлежните...

Црна хроника 06.05.19 | 15:51

Сообраќајка кај „Окта“, сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје во прекин

Поради сообраќајна незгода што се случи попладнево на автопатот Тетово-Скопје, кај бензинската пумпа „Окта“, сообраќајот од 15:15 часот се пренасочува по стариот пат,...

Сервиси 29.04.19 | 09:25

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Струмица- ГП Ново Село

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од 7:10 часот пуштен е во сообраќај магистралниот пат Струмица- ГП Ново Село кој од 2:05 часот беше во прекин...

Сервиси 23.04.19 | 08:33

Сообраќајка го затвори патот Штип-Радовиш

Автомото сојузот на Македонија соопшти дека рано утрово, во 7.15 часот, се случила несреќа на патот Штип-Радовиш. Поради несреќата во прекин е патот во двата правци. Наскоро...

Сервиси 11.03.19 | 20:00

Нормализиран сообраќајот на патот Битола-Ресен

Вечерва од 19,00 часот на магистралниот пат Битола-Ресен, на м.в.„Макази“, сообраќајот е нормализиран, соопшти АМСМ. Како што веќе објавивме од 17,00 часот на магистралниот...

Економија 09.03.19 | 14:59

АМСМ: Автопатот Миладиновци-Штип не е пуштен за сообраќај, возачите да не го користат

Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки од безбедносен...

Сервиси 09.03.19 | 09:53

Пренасочување на сообраќајот пред клучката Миравци

ИЗВЕСТУВАЊЕ: На 09.03.2019 сабота, од 08:00 до 17:00 часот ќе се изведуваат градежни работи при поставување на индуктивни јамки за броење на возила на Автопат А1, делница Смоквица-Миравци...

Сервиси 22.01.19 | 08:43

Магла во Битола и на Стража, слаб снег на Попова Шапка, Ѓавато и Буково

Поради појава на магла намалена е видливоста од 50 до 100 метри во Битола и на планинскиот премин Стража. Слаб снег провејува на Попова Шапка, Ѓавато и Буково кој засега...

Сервиси 24.12.18 | 21:18

Снег во Маврово, забрана за сообраќај на камиони на два патни правци

Поради врнежи од снег, на патните правци Маврово – Дебар и Стража воведена е забрана за тешки товарни возила, информираат од Авто мото-сојузот на Македонија. Забраната...

Сервиси 18.12.18 | 08:46

Забрана за тешки возила на Стража, Маврово-Дебар и Тетово-Попова Шапка

Забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на патните правци крак Маврово – Дебар, Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража како и на патниот правец...

Сервиси 16.12.18 | 14:50

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Крива Паланка-Деве Баир

Од 14 часот денеска е укината забраната за тешки товарни возила на патнит правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир, соопшти Автомото сојузот на Македонија. Поради...