Голем облак од црн чад е надвиснат над „Рузвелтова“ во центарот на Скопје. Противпожарните екипи веќе се упатени на местото.


Според информациите на „Република“, станува збор за голем пожар во барака на местото на старата фабрика „Треска“.

На жителите од локалните згради им е кажано да ги напуштат домовите.

Повеќе инфромации наскоро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.