Ознака: рузвелтова
Црна хроника 28.02.21 | 20:35

Две момчиња нападнити од група пред казино на „Рузвелтова“ во Скопје

Две 20-годишни момчиња биле нападнати од група лица пред казино на улица „Рузвелотва“ во Скопје. На 27.02.2021 во 12.00 часот во Полициската станица Центар, М.В.(20) од Скопје...

Црна хроника 23.01.21 | 11:51

Возачот на „пасатот“ е од Крушопек, четири возила дел од сообраќајката

МВР ги сподели деталите за тешката сообраќајка која вчеравечер во 21.15 часот се случи на крстосницата од бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ и ул.„Франклин Рузвелт“...

Црна хроника 23.01.21 | 11:23

Келнерка од познат ресторан меѓу повредените во полноќната сообраќајка

Келнерка од познат елитен ресторан, кој се наоѓа во близина на несреќата, неофицијално е меѓу повредените патници во сообраќајката што се случи ноќва на крстосницата...

Црна хроника 23.01.21 | 10:46

Очевидец ја открива причината за тешката сообраќајка на „Рузвелтова“

Сè уште нема информации колкумина се повредени и во каква состојба се по тешка сообраќајна несреќа на крстосницата меѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Теодосиј Гологанов“...

Црна хроника 23.01.21 | 00:02

Собори столб: Тешка сообраќајка вечерва на Рузвелтова

Tешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата меѓу улиците Франклин Рузвелт и Теодосиј Гологанов во центарот на Скопје во која има и повредени. економски.мк До...

Црна хроника 15.10.20 | 11:53

Девојката од другиот автомобил е тешко повредена по вчерашниот судир на „Рузвелтова“

Девојката која управуваше едно од возилата во вчерашната тешка собраќајка на „Рузвелтова“ се здоби со тешки телесни повреди. Почина докторот кој се заби во дрво на...

Црна хроника 14.10.20 | 20:47

Почина докторот кој се заби во дрво на „Рузвелтова“, му се слошило додека возел

Во несреќата што попладнево се случи на улицата „Френклин Рузвелт“ почина пулмологот Трајче Нешковски (32), кому му се слошило и со автомобилот се забил во дрво. По сообраќајната...

Црна хроника 14.10.20 | 17:32

Две лица на Ургентен, полицијата на терен – детали за судирот на „Рузвелтова“

Две лица се пренесени на скопските клиники во Ургентниот центар по несреќата што се случи попладнево во Карпош 1. Како што информираат од СВР Скопје за „Република“,...

Црна хроника 14.10.20 | 17:25

Возач повредил неколкумина на „Рузвелтова“

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа на што попладнево се случила на крстосницата меѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“, пренесува „Сител“. Очевидци...

Црна хроника 03.09.20 | 15:25

Моторџија удрен на Рузвлетова

Сообраќајна несреќа се случи на булеварот Рузвелтова во близина на поранешно СЈО. Во несреќата се судриле автомобил и мотор, но засега нема информации дали возачот...

Црна хроника 08.12.19 | 15:33

Изгаснат пожарот на „Рузвелтова“, причините се утврдуваат

Пожар избувна денеска во стан на петти кат во зграда на улицата „Рузвелтова“ во Скопје. Со брза интервенција на пожарникарите пожарот целосно е изгаснат, изјави за...

Црна хроника 08.12.19 | 13:50

Голем пожар на Рузвелтова во Карпош 1: Се запалија два стана во зграда

Голем пожар во моментов се гасне во населбата Карпош 1. Два стана се запалиле на „Рузвелтова“ во зградата што се наоѓа над кафулето „Рузвелт“. Како што кажуваат очевидци,...

Црна хроника 09.08.19 | 10:04

Судир во раните утрински часови на „Рузвелтова“, двајца повредени

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случила рано утрово на улицата „Френклин Рузвелт“ во Скопје. Како што соопштуваат од СВР Скопје за „Република“,...

Црна хроника 23.03.19 | 16:01

Тројца повредени, четвртиот во бегство – детали за тепачката на „Рузвелтова“

Тепачката што ја предизвикале 18-годишници од едната страна и 25-годишен скопјанец од другата страна во кафе-барот „Жапон“ на „Рузвелтова“ била пријавена во МВР вчера...

Црна хроника 22.03.19 | 23:08

И ноќва немири на „Рузвелтова“: Тепачка со ножеви, има повредени

Тепачка и бркотница со ножеви се случила вечерва на улицата „Рузвелтова“ во Карпош 1, дознава „НетПрес“. Според информациите на порталот, непознати лица го нарушиле...

Црна хроника 08.02.19 | 20:54

Што остана од запалените автомобили на „Рузвелтова“

Вака изгледаат денеска автомобилите кои беа опожарени ноќва околу 2 часот на улица „Франклин Рузвелт“ во Скопје. Како што информираа од МВР, се работи за „пежо 208“,...

Црна хроника 08.02.19 | 17:24

Гореше автомобил на „Рузвелтова“

Ноќва околу 02,15 часот во полиција беше пријавено дека во Скопје на улица „Франклин Рузвелт“ било опожарено возило „пежо 208“, сопственост на М.К.(33) од Скопје. Од огнот...

Црна хроника 15.01.19 | 15:09

Скопјанец остана без своето „Ауди“

Синоќа околу 22 часот во Полициската станица Центар, Д.Г. (40) од Скопје пријавил дека истиот ден во времето од 20.30 до 20.35 часот, пред маркет на улица „Рузвелтова“, непознат...

Црна хроника 20.12.18 | 10:34

„Голф“ и „БМВ“ се судриле ноќеска на Рузвелтова, две момчиња и девојка завршиле на Клиника

Ноќеска околу 02 часот било пријавено дека на крстосницата од улица “Митрополит Теодосиј Гологанов“ и улица “Франклин Рузвелт“ се случила сообраќајна незгода помеѓу...

Црна хроника 19.12.18 | 15:41

Скопјанка нападната вчера на „Рузвелтова“ заради недоразбирање во сообраќајот

Вчераутро околу 09 часот, В.Д. (52) од Скопје, пријавила дека истиот ден околу 08часот на улица “Франклин Рузвелт“ во Скопје, по претходно недоразбирање во сообраќајот,...