Екипи на скопската противпожарна бригада се обидуваат да го скротат силниот оган кој зафати една од бараките во кругот на поранешна „Треска“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.