Вчеравечер во 23 часот И.С.(49) од Скопје пријавила дека околу 20:40 часот на подрачјето на Центар, во маркет каде што работела, била физички нападната од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.