Ознака: вработена
Црна хроника 01.02.24 | 15:50

На вработена во МВР ѝ го украле паричникот додека била на работа

Вработена во МВР пријавила дека ѝ е украден паричник додека била на работа. Вчера во 15.30 часот во Полициска станица Центар, Џ.Д.(39) од Скопје, вработена во МВР, во зградата...

Црна хроника 08.04.23 | 16:27

Вработена во македонското Собрание нападнала полицајка на работното место

На 07.04.2023 во 19:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 05.04.2023 околу 08:45 часот во Собранието на Република Македонија, вработената С.Б. турнала полициска службеничка...

Црна хроника 19.03.23 | 17:28

Двајца нападнале вработена во маркет

Вчеравечер во 23 часот И.С.(49) од Скопје пријавила дека околу 20:40 часот на подрачјето на Центар, во маркет каде што работела, била физички нападната од две лица. Се преземаат...

Црна хроника 08.02.23 | 09:05

Газда и вработена се истепале во Дебар Маало

Во понеделникот во 19.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект на ул.„Аминта Трети“, едно лице физички го нападнало сопственикот на објектот...

Црна хроника 10.06.22 | 18:57

Вработена во домот за доенчиња и мали деца во Битола во алкохолизирана состојба, врзала едно од децата за кревет

Пијана негувателка од домот за доенчиња врзала едно од децата во вреќа за спиење за кревет, а другите ги запоставила. Народниот правобранител веднаш, влегол во домот...