Ознака: нападната
Црна хроника 02.11.21 | 11:35

Нападната наставничка

Во Полициската станица во Кавадарци вчера 54-годишна кавадарчанка пријавила дека околу 9 часот во нејзината канцеларија во основно училиште била физички нападната од...

Црна хроника 29.10.21 | 18:37

Расте очајот кај СДСМ: Жена од Влае нaпaдната од xyлигани на Весковски, затоа што ги собирала летоците со црна кампања против Јакимовски

Активисти на СДСМ, не бираат средства и начин во пресметките со неистомислениците. Толку се очајни поради поразот кој им претстои во недела, што напаѓаат дури и жени,...

Црна хроника 23.09.21 | 09:05

Ина Многу Фина за нападот на Водно: Инаку вака улошки користите или тампони?

Познатата твитерџика Ина Многу Фина остро ги коментира последните два напади на група на мажи врз девојки и прашува кога ќе има посериозни казни за ваквите престапи. 19-годишна...

Црна хроника 23.09.21 | 08:37

19-годишна девојка истепана од двајца мажи на Средно Водно

Деветнаесетгодишната И.Т. од Скопје вчера после полноќ била нападната на паркингот на Средно Водно. Како што информира МВР, по претходно недоразбирање, девојката била...

Црна хроника 31.07.21 | 16:15

Нападната вработена на Ургентно во болницата во Куманово

Вработена во Ургентниот центар во Куманово вчера била физички нападната од едно лице. На 30.07.2021 во 16.05 часот во СВР Куманово, А.Д.(26) од Куманово пријавила дека во 14.55 часот,...

Црна хроника 01.06.21 | 18:45

Скопјанка нападната во казино

24-годишна скопјанка била физички нападната во казино во скопската населба Шуто Оризари, известува МВР. Вчера, околу 21.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека околу...

Црна хроника 04.04.21 | 18:50

Жена од Селце нападнала полицајка на скопскиот аеродром

На Меѓународниот аеродром Скопје вчера во 20 часот била лишена од слобода Х.Б.(42) тетовското село Селце поради тоа што физички нападнала полициска службеничка. По целосното...

Црна хроника 02.04.21 | 12:52

Maлолетник нападнал и ограбил баба во нејзиниот двор

Малолетник нападнал 83-годишна кавадарчанка и и одзел пари, за ова денеска информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Вчера во ОВР Кавадарци, С.П.(83) пријавила...

Црна хроника 11.03.21 | 12:55

Роднини пак дивееле во тетовската болница, ѝ се заканувале на вработена

Маж и жена на 28 и 24 години се приведени откако се заканувале на вработена во тетовската Клиничка болница вчера околу 19 часот, соопшти денес СВР Тетово. Вчера околу 18 часот...

Црна хроника 15.02.21 | 12:11

Старец нападна продавачка

Триесет и седумгодишната П.Ѓ., вработена во продавница во Велес, вчера во 14 часот пријавила во СВР Велес дека била физички нападната на работното место од 61-годишниот...

Естрада 24.08.20 | 10:13

„Луѓето се очајни поради корона-кризата“: Претепана и ограбена ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер

Вистински хорор доживеала Ајрленд, ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер, кога вчера попладне изненадно била нападната и ограбена на паркинг. Дваесет и петгодишната...

Црна хроника 29.07.20 | 11:10

Крадец влегол во дом на 78-годишна кавадарчанка, ја турнал и ограбил

Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу 12:20 часот непознато лице влегло во домот на М.Д.(78) во Кавадарци, ја турнало и пребарувало низ домот, при што одзело пари и...

Здравје 01.07.20 | 09:14

Tребаше да ја убијат, СЗО ви плаќа за секој починат: Неверојатни коментари на социјалните мрежи

Требаше да ја убијат, не само да ја тепаат. Ова е еден од бројните коментари на социјалните мрежи по вчерашниот инцидент во ГОБ „8-ми Септември“ во Скопје, каде поради...

Црна хроника 06.05.20 | 14:31

Нападната обезбедувачка во Управа за матични книги, пренесена во болница

Вчера околу 13:40 часот, додека С.Н.(47) од Скопје извршувала работни задачи како обезбедување во Управа за матични книги на ул.„Кеј 13 Ноември“, била физички нападната од...

Црна хроника 04.05.20 | 14:55

Ноќеска нападната вработена во Пулмологија

Утрово во 4:50 часот Т.П.(25) од Скопје во полиција пријавила дека околу 2 часот, додека била на работно место во Клиниката за пулмологија, била физички нападната од С.Ј.(56)...

Црна хроника 22.04.20 | 10:55

Продавачка нападната од муштерија

Вчера во 12.00 часот, К.Ј.(29) од Скопје пријавила дека на ул.„Тале Христов“, во продажен објект каде била вработена, едно непознато лице најпрвин почнало да ја навредува,...

Црна хроника 03.04.20 | 23:34

Пациент нападнал медицинска сестра на Клиники

Вчера во 12.10 часот во СВР Скопје, М.М.(23) од Скопје, пријавил дека на ноќта на први април околу 23.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ на бул.„Мајка Тереза“, додека...

Црна хроника 28.11.19 | 21:58

Свекрвата ја претепала, сопругот ѝ рекол ќе ја убие

Нападната жена пријавила инцидент ноќеска во 1:15 часот во СВР Скопје. Како што соопшти МВР денеска, К.С.(29) од село Мирковци, скопско, пријавила дека на вчера околу 21 часот...

Црна хроника 10.11.19 | 18:44

Нападната продавачка во Центар

Вчера во 18.10 часот во Полициската станица Центар, Ц.П.(29) од Скопје пријавила дека, додека била на работно место во продажен објект во трговски центар во Скопје, била физички...

Црна хроника 14.04.19 | 15:14

Млада девојка нападната од две кучиња на свој соселанец

Вчера попладне околу 19 часот во Полициско одделение – Мирковци, лицето С.Х.Х. (24) од с. Мирковци пријавила дека истиот ден на ул. Александар Урдаревски додека се движила...