Полицијата вчера добила пријава за тепачка меѓу две групи малолетници во парк во Гази Баба во близина на основно училиште.

Тепачката била меѓу сооученици, шестмина од едната и четворица од другата страна. На тепачката и претходела расправија.

Едно од децата било удрено со тврд предмет соопшти МВР од каде велат дека се работи на расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.