Ознака: малолетници
Црна хроника 28.01.23 | 13:04

Малолетници најдени по полноќ, во Чаир имало и гостин со нож: Контроли во угостителски објекти ширум Македонија

Полициски службеници од Одделот за униформирана полиција на подрачјата на СВР Скопје, СВР Битола, СВР Охрид, СВР Куманово, СВР Велес и СВР Тетово, во координација со...

Црна хроника 16.01.23 | 13:35

Полицијата ќе ги засили контролите во локалите за престој и давањето алкохол на малолетници

Тетовската полиција упати апел до сопствениците на локали да не им даваат алкохолни пијалаци на малолетниците, а воедно најави дека ќе се зголеми контролата на оваа...

Црна хроника 24.10.22 | 14:54

Полицијата во Битола привела пијани малолетници од журка и ги одвела дома кај родителите!

МВР информира дека ноќеска привеле пијани малолетницин од Битола, кои биле на журка. -На 23.10.2022 во 22.30 часот во СВР Битола е пријавено дека во изнајмен објект на ул.„Елпида...

Црна хроника 23.10.22 | 17:43

Полицијата ноќеска влегуваше во кафулиња и дискотеки во цела Македонија, бараше малолетници

Во периодот од 00.00 до 04.00 часот од страна на сите сектори за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за униформирана полиција,...

Црна хроника 22.10.22 | 15:14

Maлолетници од Куманово се степаа со нивни врсници од Слупчане

Малолетници се степале во Куманово, употребувајќи метални и тврди предмети, соопшти денеска полицијата. -Вчера од 17:30 до 18:30 часот во Полициската станица Куманово на...

Црна хроника 25.09.22 | 11:47

Двоен прекршок: Малолетници фатени со алкохол во 4 по полноќ

Во акциска контрола на угостителски објекти на територија на цела држава синоќа полицијата затекнала малолетници на кои им бил точен алкохол. Контролата е спроведена...

Црна хроника 15.09.22 | 17:31

Хаос во автобус на ЈСП: Група малолетници нападнале врсници

На 14.09.2022 во 22:55 часот во Полициската станица Гази Баба, 47-годишен маж пријавил дека околу 20:00 часот во автобус на ЈСП, кој сообраќал на релација Транспортен центар- с.Сингелиќ,...

Црна хроника 05.09.22 | 10:39

Тројца малолетници фатени на дело како крадат по паркирани автомобили

Во Велес вчера во 05.35 часот на ул.„8-ми Септември“ полициски службеници од СВР Велес лишиле од слобода три малолетни лица од Велес. Тие биле затекнати при обид да извршат...

Вести 24.07.22 | 22:02

Двајца малолетници удриле со мопед во ограда од куќа, еден потешко повреден

Вчера во 15.40 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Радански пат“ во Штип, мопед без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Штип, удрил во врата од ограда...

Црна хроника 19.06.22 | 12:03

Во угостителски објекти во Струмица затекнати 36 малолетници по полноќ

Триесет и шест малолетници биле затекнати после полноќ во еден струмички локал противно на законот, а во друг угостителски објект им бил точен алкохол, констатирале...

Црна хроника 08.06.22 | 10:52

Кривична за келнерка што послужила алкохол на деца помлади од 14 години

Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект во Битола...

Црна хроника 24.04.22 | 13:31

Во дискотека затекнати малолетници, објектот не издавал ниту фискални сметки

МВР информира дека синоќа полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Биро за јавна безбедност и Секторот за внатрешни работи Штип спровеле заедничка...

Црна хроника 24.04.22 | 10:14

Ноќен клуб во Виница работел без лиценца, не издвал фискални, а во него се журкале малолетници

На 24.04.2022 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Биро за јавна безбедност и Секторот за внатрешни работи Штип спровелеа заедничка контрола во...

Црна хроника 20.04.22 | 12:52

Судир меѓу двајца малолетници: Едниот возел без возачка другиот мотоцикл без таблици

Вчера во 17.50 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локалниот пат с.Челопек – Тетово се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски ознаки, управуван...

Црна хроника 09.04.22 | 17:47

Двајца малолетници се степале во автобус на ЈСП

На 09.04.2022 околу 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус бр.57 на ЈСП, кој се движел на релација од Бит Пазар кон Чаир, двајца малолетници од Радишани го нарушиле...

Црна хроника 18.03.22 | 10:03

Тројца малолетници извршиле тешка кражба и одзеле моторно возило

Денеска (18.03.2022) во 03.00 часот на ул.„Тодор Чангов“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром лишиле од слобода тројца малолетници од Скопје поради...

Црна хроника 29.01.22 | 12:55

Тројца уапсени и фатени 56 малолетни во угостителски објекти: Масовна акција на Пазарниот инспекторат и МВР

Полициски службеници од сите сектори за внатрешни работи во рамки на Бирото за јавна безбедност, во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат од...

Црна хроника 16.01.22 | 18:31

Малолетници истепале свој врсник во Ѓорче Петров

Вчера во 22:30 часот М.Ц.(42) од Скопје пријавила дека околу 18 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходни недоразбирања, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат...

Црна хроника 15.11.21 | 16:32

Малолетник нападнат од врсници во Гази Баба

На 14.11.2021 во 15:20 часот во СВР Скопје, П.М.(53) од Скопје пријавил дека околу 14:30 часот на игралиште на подрачјето на Гази Баба неговиот малолетен син бил физички нападнат...

Свет 25.10.21 | 10:35

Родителите во Австралија ќе мора да дадат дозвола за нивните деца да бидат на социјалните мрежи

Австралија планира да воведе одредба со која се бара родителите да дадат согласност за користење на социјалните мрежи од лицата помлади од 16 години. Според објавениот...