Ознака: малолетници
Црна хроника 20.11.19 | 16:30

Малолетници извршиле насилство врз соученици во кумановско

Малолетник од Куманово повредил тинејџер во училишен двор. Во друг одделен случај, малолетници и еден осумнаесетгодишник извршиле насилство во двор на средно училиште,...

Црна хроника 16.11.19 | 21:32

Малолетници се испотепале во школски двор, настрадал и скопјанец кој се обидел да ги разводи

Малолетници се испотепале во двор на школо во Скопје, а настрадал и млад скопјанец кој се обидел да ги раздвои. МВР информира дека во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено...

Семејство 05.11.19 | 21:44

Скандалозен детски роденден: Деца пеат за „пушење к**рац“, родителите кафе пијат

Снимката која се појави на социјалните мрежи, а на неа 12-13-годишни деца пеат за дрога и за проститутки, повторувајќи ги зборовите на стиховите од песната „Ух“ на српскиот...

Црна хроника 08.10.19 | 15:29

Хорор во Скопје: Дете сексуално нападнато од три други деца

Во Полициската станица Бит Пазар вчера 45-годишна скопсјанка пријавила дека во август 2019 година тројца малолетници извршиле полови дејствија врз нејзиниот малолетен...

Црна хроника 10.09.19 | 16:19

Малолетници запалиле душеци во училишна спортска сала

Во полициската станица Кисела Вода. вчера во 13: 28 часот било пријавено дека настанал пожар во малата спортска сала од основно училиште. Екипа од Бригадата за противпожарна...

Црна хроника 08.09.19 | 10:05

Малолетници се шетале ноќеска низ Чаир со дрога, ножеви и боксирач

Двајца малолетници од Скопје ноќеска шетале по улицата „Цветан Димов“ вооружени со ножеви и боксирач. Час по полноќ во Полициската станица Бит Пазар биле приведени,...

Црна хроника 22.08.19 | 13:34

Младите и насилството, слика на нашето општество

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, ова за жал е сликата со која се соочи неодамна македонската...

Црна хроника 30.07.19 | 20:06

Малолетници од Неготино снимале 13-годишно девојче додека го допирале по телото

Родители на 13-годишно девојче од Неготино пријавиле во СВР Велес дека нивната 13-годишна ќерка била сексуално вознемирувана од малолетници. На 5 јули 2019 на Градскиот...

Црна хроника 18.05.19 | 11:25

Мотор се „заби“ во возило во Битола, двајца малолетници во болница

Во 16.25 часот на крстосница од улиците „Илија Николовски Луј“ и „Глигор Прличев“ во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Рено меган “ со...

Црна хроника 16.03.19 | 19:24

Двајца малолетници се пресметале во ходник во „Јахја Кемал“

Вчераутро во Полициската станица Центар било пријавено дека во ходник на училишниот кампус „Јахја Кемал“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу...

Здравје 01.02.19 | 14:24

Најмладите мајки имале и по 11 години, вкупно се породиле 731 малолетничка во Македонија

Вкупно 62 малолетнички на возраст до 18 години ја прекинале бременоста во осум јавни здравствени установи од кои 34 во 2016 година, а 28 во 2017 година. Од 62 малолетнички, 23 се...

Црна хроника 08.01.19 | 13:58

Масовна тепачка, повредени двaјца малолетници

Ноќеска, половина час по полноќ, 17-годишно машко лице пријавило дека на улица „29 Ноември“ во Тетово, во таканареченото Ромско маало, бил нарушен јавниот ред и мир со...

Црна хроника 07.12.18 | 15:38

Малолетници уценувале со фотографии на „Фејсбук“

Секторот за внатрешни работи  Куманово поднесе кривична пријава против двајца малолетници на возраст од 16 и 17 години од село Отља, кумановско и уште еден 16 годишен малолетник...