Ознака: малолетници
Црна хроника 16.03.19 | 19:24

Двајца малолетници се пресметале во ходник во „Јахја Кемал“

Вчераутро во Полициската станица Центар било пријавено дека во ходник на училишниот кампус „Јахја Кемал“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу...

Здравје 01.02.19 | 14:24

Најмладите мајки имале и по 11 години, вкупно се породиле 731 малолетничка во Македонија

Вкупно 62 малолетнички на возраст до 18 години ја прекинале бременоста во осум јавни здравствени установи од кои 34 во 2016 година, а 28 во 2017 година. Од 62 малолетнички, 23 се...

Црна хроника 08.01.19 | 13:58

Масовна тепачка, повредени двaјца малолетници

Ноќеска, половина час по полноќ, 17-годишно машко лице пријавило дека на улица „29 Ноември“ во Тетово, во таканареченото Ромско маало, бил нарушен јавниот ред и мир со...

Црна хроника 07.12.18 | 15:38

Малолетници уценувале со фотографии на „Фејсбук“

Секторот за внатрешни работи  Куманово поднесе кривична пријава против двајца малолетници на возраст од 16 и 17 години од село Отља, кумановско и уште еден 16 годишен малолетник...