Вчера во СВР Битола бил извршен службен разговор со Д.П.(20), Д.Ф.(20), Х.Џ.(21), Н.С.(20) и К.Д.(18), сите од Битола, затоа што околу 02.20 часот во угостителски објект на ул.„Партизанска” во Битола учествувале во физичка пресметка со И.И.(21) и Л.Ѓ.(21), двајцата од Битола, при што Л.Ѓ. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клинички центар Битола.

Полициски службеници од СВР Битола извршиле увид, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.