СВР Битола поднесе кривична пријава против М.М. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело предизвикување општа опасност.

„На 16 април 2024 година, пријавениот битолчанец фрлил отпушок од цигара во угостителски објект, при што предизвикал пожар кај клима уредите“, соопшти МВР.

Оттаму велат дека се преземаат активности за решавање на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.