Ознака: тешко повреден
Црна хроника 15.10.20 | 12:53

Кумановец тешко повреден додека вршел градежни задачи на училиште

Четириесет и три годишен кумановец бил тешко повреден додека ги извршувал своите работни задачи. На 14.10.2020 во 11.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Черкези,...

Црна хроника 22.08.20 | 11:52

Млад битолчанец тешко повреден по судир на „ауди“ и „јамаха“

Едно лице е тешко повредено во сообраќајката што се случила вчера околу 17.15 часот на патниот правец Битола-Ресен. Како што соопшти МВР, се случила сообраќајна незгода...

Вести 11.08.20 | 10:35

Возел кон Ксамил, удрил во карпа: Македонски државјанин тешко повреден во сообраќајка во Албанија

Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави телевизија Ора њуз. Од се уште непознати...

Црна хроника 20.05.20 | 10:48

Кумановец тешко повреден откако излетал од патот со „априлија“

Вчера околу 18.30 часот на ул.„Благој Илиевски Гуне“ во Куманово, мопед „априлија“ со кумановски регистарски ознаки, управуван од Р.А.(24) од Куманово, изгубил контрола...

Црна хроника 25.03.20 | 11:21

Тешко повреден 23-годишник кој излетал од патот

Вчера во 14 часот било пријавено дека на надвозникот од локалниот пат с.Ерџелија – с.Кадрифаково, патничко возило „сеат леон“, со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 01.01.20 | 13:38

Кумановец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Околу 00.30 часот на булеварот „Октомвриска револуција“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 18.12.19 | 11:13

Стоел до автомобилот, кога на него налетал „мерцедес“

Маж е тешко повреден во карамболот што се случи вчера попладне во 17.00 часот на автопатот Куманово – с.Табановце, кај с.Долно Коњаре. Како што соопшти МВР, се случила сообраќајна...

Црна хроника 30.11.19 | 11:08

Две сообраќајки за 10 минути: На патот Јурумлери – Долно Лисиче три лица тешко повредени

Синоќа во 21,25 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Јурумлери- с.Долно Лисиче се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „форд“ со скопски...

Црна хроника 16.10.19 | 11:14

Тешко повреден мотоциклист, изгубил контрола и паднал

Четириесетиседумгодишниот Џ.М. од Скопје е тешко повреден откако вчера во 17.20 часот на крстосница од ул.„Босна и Херцеговина“, ул.„Кемал Сејфула“ и ул.„Александар...

Црна хроника 04.10.19 | 11:29

Србин паднал од мотор во Липково, со тешки повреди завршил во болница

Вчера попладне на локалниот пат с. Слупчане – с. Ваксинце, кај местото викано „Чешмиче“, општина Липково, Х.Б. (58) од Прешево, Р. Србија, управувајќи мопед, изгубил контрола...

Црна хроника 17.09.19 | 10:43

Стружанец со тешки повреди во болница, по судир на возило и велосипед

Вчера во 11.30 часот во населба Плитишта-Струга се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „цитроен“ со охридски регистарски ознаки, управувано од...

Црна хроника 15.09.19 | 11:41

Тешко повреден тинејџер, изгубил контрола и паднал од мопед

Осумнаесетгодишниот П.С. од Делчево е тешко повреден во несреќата што се случила вчера околу 11:40 часот на булеварот „Македонија“ во Делчево. Управувајќи мопед „томос“...

Црна хроника 13.09.19 | 10:46

„БМВ“ излета од автопат, тешко повреден возачот

Скопјанец е тешко повреден во сообраќајната незгода што се случила вчеравечер во 19.40 часот на автопатот Скопје-Тетово, кај с.Добарце. Управувајќи со патничко возило...

Црна хроника 03.09.19 | 10:32

Тешко повреден велосипедист

Велосипедист е тешко повреден во сообраќајната несреќа што се случила вчера во 16.15 часот на крстосница од бул. „Крсте Мисирков“ и бул.„Гоце Делчев“ во Скопје. До незгодата...

Црна хроника 27.08.19 | 11:33

Тешко повреден мотоциклист, хоспитализиран на Клиника

Скопјанецот И.Х. (35) се здобил тешки телесни повреди откако синоќа, управувајќи мотоцикл „хонда“, изгубил контрола и паднал. Според МВР, несреќата се случила во 19 часот...

Кошарка 14.07.19 | 10:37

Српски кошаркар тешко повреден во сообраќајка

Кошаркарот на Црвена Звезда на репрезентацијата на Србија, Огњен Кузмиќ тешко е повреден утринава во сообраќајна несреќе која се случила на патот Бања Лука – Приједор....

Црна хроника 25.06.19 | 11:11

Скопјанец вчера паднал од мотоцикл, со тешки повреди завршил на Клиника

Вчераутро на булевар „Гоце Делчев“ во Скопје, О.И. (33) од Скопје, управувајќи мотоцикл „Ерси“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. О.И....

Црна хроника 02.06.19 | 11:47

Едниот се излизгал, другиот се урнал во бетонски ѕид: Тешко повредени мотоциклисти

Двајца мотоциклисти се тешко повредени во две одделни несреќи кои ноќва се случиле во Скопје и Велес. Како што соопшти МВР, околу 23,30 часот на Регионалниот пат Р-1312 (Велес...

Црна хроника 16.05.19 | 11:15

Трактор се превртел поради лизгање на земјиште, едно лице тешко повредено

Вчера претпладне во Полициската станица Кочани било пријавено дека на некатегоризиран пат од правец на с. Зрновци кон браната „Зрновска река“, поточно кај местото...

Црна хроника 02.04.19 | 11:54

Мотоциклист со тешки повреди донесен вчера на Клиника

Тешко повреден мотоциклист вчера бил донесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.  Вчера попладне околу 17 часот на магистралниот пат Кичево – Гостивар,...