Ознака: групна тепачка
Црна хроника 01.06.22 | 19:34

Групна тепачка во Кисела Вода, се користеа и шипки

Денеска во Кисела Вода се случи групна тепачка поради недоразбирање во сообраќајот. Во Кисела Вода кај споменикот Тодор Александров две групи решија физички да се пресметаат. Тепачката...

Црна хроника 16.03.22 | 18:24

Групна тепачка во фитнес клуб во Чаир

Рано утрово во 04.00 часот во Полициската станица Чаир, А.Р.(20) од Скопје пријавил дека околу 02.00 часот во фитнес клуб на подрачје на Чаир тој и А.Р. биле физички нападнати...

Црна хроника 29.12.21 | 11:13

Групна тепачка во обложувалница

Во СВР Велес синоќа околу 19 часoт било пријавено дека во обложувалница во Велес, по кратка расправија, настанала физичка пресметка меѓу 50-годишниот М.С. и 42-годишниот...

Црна хроника 11.12.21 | 16:59

Две банди од по 5 лица од Ракотинци се тепале пред кафеана во Кисела Вода

На 10.12.2021 во СВР Скопје е пријавено дека на 04.12.2021 околу 00.50 часот пред и во угостителски објект на подрачје на Кисела Вода по претходна расправија М.Н.(19), Д.А.(19), А.К.(19),...

Црна хроника 25.10.21 | 11:50

Петмина приведени утрово по групна тепачка поради нетрпеливост во сообраќајот

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката било нетрпеливост во сообраќајот. Утрово...

Црна хроника 24.05.21 | 19:21

Среде бел ден тројца тепале малолетничка во Гази Баба

На 23.05.2021 во 14,50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на подрачје на Гази Баба по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка...

Црна хроника 22.04.21 | 11:17

Мајка што се вмешала во тепачка за да си ги одбрани синовите заврши во болница

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против две лица на возраст од 49 и 45 години за кривично дело – Насилство согласно член 386 став 3 во...

Црна хроника 25.05.20 | 12:46

Групна тепачка меѓу соседи во Кисела Вода за време на полициски час

Вчеравечер во 21.45 часот женско лице во полиција пријавило дека на ул. „Христо Татарчев“ 17 во Скопје имало нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу повеќе лица. Како...

Црна хроника 02.03.20 | 15:47

Тепачка пред кафеана во Кучевиште- едно лице уапсено

По тепачка пред угостителски објект во скопското село Кучевиште, едно лице било уапсено поради нанавредување на полицајците. „Вчера вечер во 22 часот и 15 минути во село...

Црна хроника 01.10.19 | 15:56

Групна тепачка на „Перо Наков“ – Двајца струмичани се пресметале со двајца скопјани

Вчераутро во СВР Скопје, Б.В. (57) од Скопје пријавил дека околу 08 часот на паркинг на ул.„Перо Наков“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу Б.В....

Црна хроника 29.09.19 | 16:48

Групна тепачка во Аеродром, се пресметале осуммина пијани скопјани

Ноќеска околу 04 часот во Полициска станица Аеродром било пријавено дека во близина на угостителски објект на ул. Анастас Митрев, дошло до физичка пресметка помеѓу К.Д....

Црна хроника 16.09.19 | 22:25

Се тепале на бензиска, еден од нив го скрил хард дискот од безбедносните камери

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Д.Р. (42), С.Р. (48), Н.Р. (49), Ј.Р. (30), Х.Р. (19), Ш.Р. (22), против 16-годишeн малолетник, сите...

Црна хроника 17.08.19 | 18:34

Koмшии во Драчево се истепале поради пат

Скопската полиција морала да интервенира откако расправија помеѓу комшии прераснала во тепачка. Инцидентот се случил вчера околу 20 часот на улицата „Герника -1“ во...

Свет 11.07.19 | 08:19

Србинка истепала момче и полицаец додека 20 момчиња ја бранеле

21-годишна Србинка се степала со едно момче на улица, па влегла во физичка пресметка со виенската полиција додека дваесетина момчиња ја бранеле. Полицајците дошле на...

Црна хроника 21.05.19 | 19:33

Пијани момчиња се степале пред угостителски објект во Охрид

Денеска во 01 часот и 40 минути, во близина на угостителски објект во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Е.Џ.(19) врз В.К.(19), двајцата од Охрид. Во...

Црна хроника 30.04.19 | 18:32

Групна тепачка вчера во Центар, се пресметале тројца скопјани и еден Германец

Вчераутро околу 10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Филип Втори Македонски“, општина Центар, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу...

Црна хроника 05.04.19 | 17:27

Групна тепачка синоќа во Ѓорче, се пресметале шест лица

Синоќа во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Смилевска“, општина Ѓорче Петров, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.Џ. (35), Р.Н. (33) и С.И. (33),...

Црна хроника 11.03.19 | 12:58

Групна тепачка вчера во Тетово: Тинејџер со нож пробол две момчиња

Две лица се здобиле со убодни рани што им ги нанел 17-годишен малолетник од тетовското село Вешала, по тепачка што вчера се случила во двор од основно училиште во Тетово,...

Црна хроника 06.02.19 | 12:26

Драчево: Шестмина со клоци го удирале по глава, возвратил со нож

Основното јавно обвинителство со две одвоени кривични постапки за две малолетни и пет полнолетни лица вклучени во насилство што се случи завчера во скопската населба...

Црна хроника 20.01.19 | 18:56

Групна тепачка во кичевско, сè започнало со истрел од пиштол

Вчера попладне во ПС Кичево, било пријавено дека во с. Пополжани дошло до физичка пресметка меѓу В.Г. (66), И.Л. (39), С.Л. (37), Д.Л. (31), сите од Кичево и други лица. Според пријавеното,...