Ознака: битолчанец
Црна хроника 23.08.21 | 11:58

Тешко повреден 27-годишен битолчанец кој со мотор излетал од пат

Мотоцикл „јамаха р6“ со битолски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(27) од Битола, вчера во 18:57 часот на автопатот Скопје-Велес, во близина на угостителски објект, изгубил...

Црна хроника 06.06.21 | 17:41

Агресивен битолчанец навредувал полицајци во Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 23.20 часот на Кеј „Димитар Влахов“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Е.З.(49)...

Црна хроника 31.03.21 | 11:25

Битолчанец фатен со торба марихуана на автобуската во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против 52-годишен жител на Битола за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични...

Црна хроника 29.03.21 | 10:39

34-годишен битолчанец загина откако со возило излета од пат

Битолчанецот А.Б. (34 г.) го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на патот Битола – граничен премин Меџитлија. Од СВР-Битола информираат...

Македонија 03.03.21 | 17:27

Пациентот од Битола кој се врати од Занзибар го има британскиот сој на вирусот

Детектирано е присуство на британскиот сој на вирусот СарсКов2, според анализите што денеска ги направи МАНУ, на брисот од пацинетот кој пред неколку дена се вратил...

Црна хроника 17.02.21 | 13:49

Mузичарот Горан Јосифовски е загинатиот битолчанец во тешката сообраќајка утрово

Триесетишест годишниот битолчанец, кој утрово загина откако излетал од патот со возилото, додека одел на работа, односно разнесувал прехранбени продукти во маркети...

Црна хроника 17.02.21 | 11:29

Млад битолчанец загина во тешка сообраќајка рано утрово

Млад битолчанец загина рано утрово во тешка несреќа на патот кон Прилеп. Како што соопшти МВР, околу 05.25 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат...

Македонија 28.01.21 | 13:26

Битолчанец и велешанец приведени за „Јавна соба“

Министерството за внатрешни работи, во рамки на своите надлежности во земјава е влезено во трага на дел од лицата кои недозволено објавуваат фотографии и вознемирувачки...

Македонија 08.12.20 | 21:26

Јаде тато? Без лажица не се јади, не ми дадоа – син на починат битолчанец бесно до сите власти

Битолчанецот Александар Најдовски преку „Фејсбук“ го искажа својот револт и незадоволство од политичките партии и медицинскиот персонал, поради чие невнимание како...

Македонија 09.10.20 | 19:28

Битолчанецот денеска починат од Ковид-19 една недела бил со симптоми пред да оди во болница

Битолчанецот кој денеска почина од Ковид-19 една недела бил со симптоми, односно со температура, тешко дишење и кашлање, пред да отиде на болница. Во понеделникот на 5...

Македонија 27.09.20 | 09:37

Битолчанец кој живее во Нов Зеланд бара помош од МНР на Македонија

Битолчанецот Александар Јонациќ, којшто живее во Нов Зеланд апелира за помош до надлежните институции во Македонија да ја продолжат важноста на неговиот пасош за да...

Калеидоскоп 12.09.20 | 20:29

Битолчанец доби пола милион евра на лото

Лото 7 вечерва донесе среќа кај некој битолчанец. Ги погоди сите седум броеви и освои неверојатни 31.165.143 денари, објави „ТВ 21“. Ливчето е уплатено во Алек Табак Битола...

Црна хроника 21.07.20 | 16:36

Битолчанец си ги истепал родителите

Вчера во 22.30 часот во СВР-Битола, 84-годишната М.Н. пријавила дека заедно со својот сопруг биле истепани од нивниот син, информираат од Министерството за внатрешни работи...

Здравје 01.04.20 | 19:41

И починатиот битолчанец негативен на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека се готови резултатите на две лица кај кои постмортем е земен брис за тест на Ковид – 19. Мажот на возраст од 66 години, кој на...

Црна хроника 30.03.20 | 23:09

Почина битолчанец, последните десетина дена бил во самоизолација

Маж на 60-тина години попладнево бил пронајден мртов во стан во Битола. Според неофицијални информации, станува збор за лице кое последните десетина дена ги поминало...

Црна хроника 12.03.20 | 14:02

Скопјанка уценувала битолчанец со компромитирачки фотографии, му барала 1.200 евра

Полицијата приведе 34-годишна скопјанка, со живеалиште во Битола, поради уцена на 44-годишен битолчанец. По преземени оперативни мерки, а по претходна пријава на В.П.(44)...

Црна хроника 02.03.20 | 10:55

Битолчанец копал во дворот и пронашол граната од Првата светска војна

Вчера во полицијата во Битола, С.П. пријавил дека при копање во дворот од куќата на улицата „Илинденска“ во Битола пронашол стара неексплодирана граната. Полициски...

Црна хроника 28.02.20 | 15:23

Битолчанец ја претепал сопругата

Вчера во 20,00 часот во СВР Битола, 28-годишна жена од Битола, пријавила дека во нивниот дом била физички нападната од сопругот Н.В.(42). Жената се здобила со тешки телесни...

Црна хроника 17.01.20 | 14:33

31-годишен битолчанец 8 пати ја нападнал сопругата

Основното јавно обвинителство – Битола поднесе обвинителен предлог против едно лице за продолжени кривични дела „загрозување на сигурноста и неизвршување судска...

Црна хроника 24.12.19 | 16:38

Поранешен затвореник и алкохоличар: Битолчанецот кој си ги силувал трите деца добро е познат на полицијата

Таткото кој е осомничен дека дома сексуално ги злоупотребувал трите деца во Битола, од кои најмалото е 6 години, е поранешен затвореник кој одлежал 8 годишна затворска...