Ноќва во 00:30 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на патот село Сопот – село Марена, на влез во селото Марена, патничко моторно возило „ауди“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од М.З.(24) од село Сопот, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник, констатирани во Општата болница во Кавадарци.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.