Ознака: излетано возило
Црна хроника 01.06.23 | 11:43

„Рено“ излета од клучката Групчин, повредени пет лица

Вчера околу 18 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека на автопатот Скопје-Тетово, во непосредна близина на клучката Групчин, патничко моторно возило „рено“...

Црна хроника 28.05.23 | 14:29

„Ауди“ излета од пат во Бутел, двајца повредени

Вчера во 21:15 часот било пријавено дека во Скопје на крстосница од булеварот „Христијан Тодороски – Карпош“ и улицата „Натанаил Кучевишки“ патничко моторно возило...

Црна хроника 15.05.23 | 11:52

Две жени повредени откако возило излета од патот Маврово-Гостивар

Вчера во 14 часот и 45 минути во СВР Тетово пријавено е дека на регионалниот пат Маврови Анови – Гостивар, во близина на Мавровската крстосница, патничко моторно возило...

Црна хроника 11.05.23 | 12:25

Излета возило од патот Охрид-Кичево

Едно лице е тешко, а друго полесно повредено во несреќата што се случи вчера околу 18 часот. Како што било пријавено во СВР Охрид, на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу...

Црна хроника 29.04.23 | 10:01

Тешко повредена жена откако возило управувано од 19-годишна девојка удрило во бетонски столб

Тешко повредена е 55-годишна сопатничка во возило кое вчера околу 16 часот излетало од патот и удрило во бетонски столб во близина на тетовско Рогачево. Во СВР Тетово пријавено...

Црна хроника 25.04.23 | 13:47

Девојче тешко повредено откако „опел“ излета од патот кон Куманово

На 24 април во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат Скопје-Куманово, во атар на с.Долно Количани, скопско, патничко возило „опел“ со бугарски национални...

Црна хроника 19.04.23 | 14:10

Струмичанец тeшко повреден откако со автомобил излетал од пат

На 18 април во 19.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Валандово-Струмица, во близина на с.Костурино, патничко моторно возило „пежо 508“, со струмички регистарски...

Црна хроника 28.03.23 | 14:03

Комбе излетало од автопатот кај Скопје-Тетово, четири лица во болница

Вчера во 15.30 часот на автопатот Скопје-Тетово во близина на бензинска пумпа, кај с.Буковиќ, Б.М.(26) од Тетово управувајќи товарно возило „фолксваген кеди“ со тетовски...

Црна хроника 27.03.23 | 16:52

„БМВ“ излета од пат кај Владевци, три лица во болница

Три лица се повредени кога на 27 март, околу 15 часот, автомобил марка „бе-ем-ве“ со струмички регистарски ознаки излетал од патот Струмица – Радовиш, кај селото Владевци. Според...

Црна хроника 24.03.23 | 13:54

Излетано возило на автопатот Велес-Градско

Вчера околу 15:20 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот А1 во правец Велес-Градско, патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Д.(36)...

Црна хроника 22.03.23 | 13:08

Загина кичевец сопатник во „југо“ што излета од пат

Вчера во 15.20 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на регионалниот пат Кичево-Македонски Брод, патничко моторно возило „југо“ со кичевски регистарски...

Црна хроника 21.03.23 | 13:31

Излетано возило во Скопје, две патнички повредени

Вчера во 13.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лазар Личеновски“ во Скопје, патничко возило „опел мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од...

Црна хроника 07.03.23 | 14:00

Тешко повреден скопјанец кој со автомобилот излета од пат во Хром

Вчеравечер во 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Воин Драшковци“ во Скопје, патничко возило „опел зафира“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 01.03.23 | 15:15

18-годишник со „ауди“ излета од пат кон Св. Наум, повредени три лица

Нoќва во 00.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на регионалниот пат Охрид – Св.Наум во Охрид, патничко возило „ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 24.02.23 | 09:15

20-годишник излета oд пат и удри во паркирано возило, помина лесно

Дваесетгодишен возач е полесно повреден откако вчера излетал со автомобилот и удрил во друго паркирано возило на на регионалниот пат Тетово-Волковија во Брвеница....

Црна хроника 20.02.23 | 13:11

18-годишник со „опел“ излета од пат

Вчера во 14.55 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локалниот пат Чајле – Балиндол, патничко возило „опел“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 18-годишниот...

Црна хроника 13.02.23 | 13:18

Двајца млади возачи ноќва излетаа од пат, повредени и нивните другари

Во Полициската станица Кичево вчера во 22:55 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на превојот „Стража“, патничко возило „бмв“ со кичевски...

Црна хроника 13.02.23 | 12:45

Несреќа рано утрово: На возач му се слошило, по што со возилото излетал од пат

Во СВР Тетово утринава во 05:55 часот било пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Јажинце, кај село Слатино, патничко возило „даеву“ со тетовски регистарски ознаки,...

Црна хроника 27.01.23 | 13:04

Вчера две возила излетале од пат, повредени се три лица

Три лица се повредени во две одделни сообраќајќи кои се случиле во текот на вчерашниот ден. Околу 14.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на регионалниот пат с.Стари...

Црна хроника 23.01.23 | 10:59

Двajцa повредени откако возило излета од патот Ресен-Охрид

Вчера во 13.40 часот во СВР Охрид, било пријавено дека на магистралниот пат Ресен-Охрид, во близина на клучката за селото Куратица, охридско, Д.Н.(33) од ресенското село Јанкоец,...