Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се огласи на Инстаграм по средбата со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина – Мирослав Лајчак, на која тема беше Косово.

 

Зборувајте за иднината на Србија, а за Косово нема да има признавање! Во моментов разговарам со специјалниот претставник на Европската Унија за дијалог меѓу Белград и Приштина и други регионални прашања на Западен Балкан @miroslav.lajcak и со советниците за надворешна и безбедносна политика на Република Франција и Сојузна Република Германија, Емануел Бон и Јенс Плетнер, секогаш подготвени за компромисни решенија, во согласност со Уставот на Република Србија и Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност на ОН. Нема откажување! Да живее Србија!“ – напиша Вучиќ на Инстаграм.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.