Средовечен маж ги убил сопругата и детето во стан во Панчево, а потоа се самоубил, објавија српските медиуми.

Според дел од српските медиуми, станува збор за руски државјани. Злосторството го пријавиле соседите и во тек е истрага која треба да даде одговор за мотивите на трагичниот настан.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.