Ознака: панчево
Балкан 07.04.22 | 10:18

Ѕверство во Панчево: Ја врзал девојката за кревет и ѝ истурил киселина врз очите

Основното јавно обвинителство Панчево во соработка со СВ Панчево го лиши од слобода З.К.(53) од Врање и му одреди мерка притвор во траење од 48 часа, пренесуваат српските...

Балкан 02.02.22 | 23:35

Автобус удрил во куќа откако се судрил со комбе, деветмина повредени

Во Омољица кај Панчево девет патници се полесно повредени во судир на комбе и автобус на „Пантранспорт“. Тие по прегледот во Општата болница Панчево биле пуштени дома....

Балкан 19.05.21 | 12:09

Ѝ ја смачкале главата па ја закопале во дворот: Мајка и син убиле романска државјанка во Панчево

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Панчево го расветлиле убиството на 53-годишна романска државјанка и ги уапсиле Б.B. (68) и нејзиниот син Б.М. (46) од овој...

Здравје 23.07.20 | 14:01

Човек починал на влез во ковид-болницата во Панчево, го покриле телото со чаршав и го оставиле надвор

На влез во ковид-болницата во Панчево, Србија вчера, под надзор на надлежните починало лице со пречки во развојот. Јас сум сè уште во шок. Тоа е нехумано. Мажот беше во...

Балкан 08.03.20 | 23:09

Украла осумесечно бебе зошто нејзината сестра е во згрижувачко семејство и сакала да има бебе

Во Панчево, Србија, утрово било украдено бебе, кое подоцна било најдено. Драмата започнала околу седум часот кога Жељко З. (28) и Јасмина Н. (35) го пријавиле во полиција...

Балкан 24.01.20 | 10:29

Монструм во Панчево : На сопругата буквално и ги извадил очите

Жељко Селими од Панчево е уапсен за малтретирање на својата сопруга Валентина. 33 годишниот Жељко бил познат по своето насилничко однесување и таа често по кавгите си...

Калеидоскоп 19.11.19 | 14:05

Тоше Проески ќе добие улица во село кај Панчево

Прерано починатиот македонски пејач со светски глас Тоше Проески ќе добие улица во селото Јабука кај Панчево, Србија. Во ова село живеат голем број Македонци и предлогот...

Балкан 08.07.19 | 13:43

Панчево: Гром уби момче

Седумгодишно момче загинало синоќа во населбата Скробара кај Панчево. Се сомнева дека причина за смртта е удар од гром. Невремето проследено со силен дожд, ветер и грмотевици...

Балкан 02.03.19 | 13:20

Синот само останал пред врата да плаче: Куче до смрт искасало жена

Една жена почина, а друга е тешко повредена откако утрово околу осум часот биле нападнати од куче од расата стафорд во Панчево, Србија. Починатата жена е мајка на сопственикот...