Ознака: убиство
Македонија 08.07.24 | 21:46

Спасовски: Нема никакви пропусти во истрагата за двојното убиство

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ, Оливер Спасовски, во емисијата „24 анализа“ во врска за случајот со грабнувањето и двојното убиство на Вања Ѓорчевска...

Црна хроника 06.07.24 | 13:45

МВР има осомничен за убиството во Тетово, издадена централна потерница

Министерството за внатрешни работи денеска се огласи со нови информации по вчерашното убиство во Тетово, во кое застрелан беше Р.Т.(39). -Во координација со Основното...

Свет 06.07.24 | 12:59

Убавата водителка е убиена пред детето: Во сестрата на познатиот фудбалер пукано е двапати

Марта Паола Салседо(29) убиена е со два истрела додека излегувала од циркус во Уискилукану во централниот дел на Мексико. Еден минувач му помагал на неговиот асистент...

Црна хроника 06.07.24 | 11:40

Се вештачи возилото, побарана е обдукција и снимки од видеонадзор по пукањето во Тетово

Јавното обвинителство денеска соопшти дека е извршен увид на местото на синоќешното убиство во Тетово, како и дека јавен обвинител ги издава сите потребни наредби,...

Црна хроника 06.07.24 | 08:28

Тетовецот бил убиен во возење, пукањето поврзано со претходните инциденти

Вчеравечер во 20 часот и 35 минути во СВР Тетово е пријавено убиството на маж, за кого според првичните информации од самото место се дознава дека бил на околу 40 години....

Црна хроника 05.07.24 | 21:43

Први снимки од местото на убиството во Тетово, откриен и идентитетот!

Вечерва во Тетово кај местото Мема се случи убиство. На терен се полициски службеници. Според информациите на ТВ21, жртвата е маж со иницијали Р.Т., на возраст од околу...

Црна хроника 01.07.24 | 16:23

Детали за убиството во скопско: Познат идентитетот на убиениот, можниот мотив е крвна одмазда

Двајца маскирани напаѓачи во возило „мерцедес“ со германски регистарски таблички утрото по 9 часот со автоматско оружје пукале кон џип „форд“ кој е пак со италијански...

Македонија 23.06.24 | 10:03

Соседите се пријавуваат за сведоци: Адвокатски тим бесплатно ќе ја брани жената која им пресуди на сопругот и свекорот

Триесет и шестгодишната жена, жртва на семејно насилство, која ги уби својот сопруг и свекорот во семејната куќа во Кратово доби правна помош и адвокатска канцеларија...

Свет 16.06.24 | 10:15

Трагедија во воден парк во Детроит: Вооружен напаѓач пукал во посетителите, застрелани се најмалку 10 лица, од кои две деца

Најмалку 10 луѓе, меѓу кои и деца, се застрелани во приградски воден парк во областа Детроит во САД, пренесоа светските агенции. Оружјето со кое се пукало е пронајдено...

Црна хроника 14.06.24 | 19:43

Детали за двојното убиство во Кратово: Жената пријавувала насилство во домот, но имало и пријави против неа

Семејното насилство одамна било проблем во домот на 36-годишната В.И. и нејзиниот сопруг, во Кратово. Жената пријавувала насилството во домот, но имало и пријави против...

Црна хроника 14.06.24 | 10:18

Ги нападнала со остар предмет: Детали за двојното убиство во Кратово

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово со остар предмет...

Балкан 14.06.24 | 09:50

Србин во Германија заклан од цимерот на спиење

Ненад З. одТутин, Србија вчераутро бил пронајден мртов во стан во Бремен, каде што работел на привремена работа. Нешо бил заклан и искасапен од цимерот со кој биле цимери. Телото...

Црна хроника 14.06.24 | 09:13

Жената ги избодела сопругот и свекорот: Детали за двојното убиство во Кратово

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово со остар предмет...

Балкан 13.06.24 | 10:44

Запалена куќата на вујкото осомничен за убиството на 11 годишното девојче во Грција

Куќата на вујкото, кој е осомничен за убиство и обид за силување на 11-годишното девојче во Грција, вчера пред нејзиниот погреб била опожарена. Објектот бил запален неколку...

Балкан 12.06.24 | 10:26

Го убил девојчето, па отишол да ги теши нејзините родители: Ова е чичкото од пеколот од Грција

Девојчето (11) кое е убиено во Грција, починало од рацете на нејзиниот чичко. Малата Василики, влегла во неговиот автомобил и набрзо била пронајдена мртва. Чичкото (37) на...

Балкан 11.06.24 | 14:05

Се исплашил дека девојчето ќе каже се, телото го фрлил во нива, отишол дома и заспал: Откриен мотивот за свирепото убиство во Грција

Откриен е мотивот за убиството на девојчето (11) во Грција, чие исчезнување е пријавено во ноќта меѓу неделата и понедeлникот, а кое вчера е пронајдено мртво. Полицијата...

Балкан 11.06.24 | 09:58

Камерите забележиле како девојчето влегува во кола, набрзо ја нашле мртва: Свирепо убиство во Грција, чичкото признал се

Малата Василики Николопоулу(11) исчезна во неделата вечер во 21.10 часот, а семејството околу 3 часот утрината го пријавила нејзиното исчезнување. За жал девојчето вчера...

Црна хроника 07.06.24 | 11:24

Истрагата е завршена, на 28-годишникот од Ново Лисиче ќе му се суди за убиството на баба му

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднел обвинителен акт против 28-годишен скопјанец за кривично дело...

Црна хроника 05.06.24 | 11:01

Уапсен и помагач на убиецот од Боговиње

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.M.(51) од тетовско Боговиње поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство“ и „неовластено изработување,...

Свет 05.06.24 | 08:47

Потеклото му е од Балканот: Синот ги уби мајката, бабата и дедото во Германија

Физиотерапевтката Грит Х. за неколку недели требaшe да го прослави својот 60-ти роденден. Но, тoa нема да го доживее, бидејќи ја убил нејзиниот син, чиј татко е по потекло...