Српската полиција уапсила две лица осомничени за убиството на малата Данка.

Делото го признале – изјави денеска претседателот на Србија, Александар Вучиќ на вонредна седница на Владата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.