Ознака: самоубиство
Балкан 18.05.24 | 17:29

Маж во Хрватска ја ранил сопругата, ја убил нејзината мајка, па се самоубил

Во Бјеловар, Хрватска во семејна куќа се пронајдени две починати и едно тешко повредено лице, кое е префрлено во болница. Најверојатно се работи за насилна смрт, а според...

Балкан 06.05.24 | 16:38

Сакал да си ја донесе 17-годишната љубовница дома: Нови детали за трагедијата која го потресе регионот

Утрово во реката Бојана продолжи потрагата по Алма А., која се претпоставува дека се фрлила во реката со нејзините 3 деца, откако телото на една од нејзините две ќерки...

Останати спортови 19.03.24 | 22:20

Прво видео од Сабаленка по самоубиството на нејзиното момче: Многу луѓе ја осудуваат, а други и се восхитуваат

Белоруската тенисерка Арина Сабаленка доживеа страшен удар, откако нејзиното момче Константин Колцов се самоуби, скокајќи од балконот на хотелот во Мајами во кој престојувал. Сабаленка...

Фудбал 18.02.24 | 18:33

Алвеш во депресија, затворот активирал „протокол за самоубиство“

Дани Алвеш тешко го поднесува времето во затвор. Тој е во затвор веќе неколку месеци, а неодамна почна судскиот процес за сексуалниот напад за кој беше обвинет. -Тој е...

Балкан 01.01.24 | 19:26

Не можеле да ја издржат тагата: Цело семејство подготвиле ковчези за погреб, оставиле проштални писма, па извршиле колективно самоубиство

Невидена трагедија се случила во селото Добрљин кај Нови Град (Босански Нови), каде полицијата во семеен дом пронашла безживотни тела на две жени и еден маж со тешки...

Здравје 17.11.23 | 14:02

10 отсто од момчињата во земјава и 20 проценти од девојчињата на 15 години размислувале за самоубиство

Алармантен е трендот на опаѓање на менталното здравје кај девојчињата на 15-годишна возраст во земјава, при што повеќе од една третина се чувствуваат осамено, а дури...

Балкан 11.08.23 | 14:14

Се уби бодибилдерот, монструм од Градашац

Нермин Сулејмановиќ кој во Градашац ја уби сопругата и уште двајца луѓе, а видеото од убиството го објави на Инстаграм во живо, изврши самоубиство, потврдено е за порталот...

Семејство 29.06.23 | 17:47

Херојот Раденко спаси жена која сакаше да се самоубие

Херојскиот чин на Раденко Костиќ (45) од Лозница, кој  со совесна и брза реакција спаси живот, доби многу пофалби на социјалните мрежи. Тој  додека се движел по улицата...

Балкан 06.06.23 | 12:00

Трагедија во Панчево: Ги убил сопругата и детето, а потоа се самоубил

Средовечен маж ги убил сопругата и детето во стан во Панчево, а потоа се самоубил, објавија српските медиуми. Според дел од српските медиуми, станува збор за руски државјани....

Црна хроника 16.05.23 | 13:56

Обвинителство: Двете тела со прострелни лани во Демир Капија дадени на обдукција

Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид на лице место, телата на двете починати лица се дадени на обдукција. Прибрани се траги и докази кои ќе бидат предмет...

Црна хроника 16.05.23 | 13:14

Го пријавувал дека му тропа над глава – детали за трагедијата во Демир Капија

Повозрасниот демиркапиец и претходно го пријавувал младиот сосед за тропање од горе, денеска двајцата се пронајдени со прострелни рани. Ова го одговорија од МВР на...

Црна хроника 16.05.23 | 11:30

MВР со првични детали: Двајцата демиркапијци пронајдени со прострелни рани

Демиркапијците кои изутрината беа најдени со прострелни рани во нивните домови се на возраст од 72 и 34 години, се вели во првичната информација на полицијата за трагедијата...

Црна хроника 16.05.23 | 10:35

Трагедија утрово во Демир Капија, двајца мртви

Убиство и самоубиство се случило утринава во Демир Капија, ваквата вест ја поресе демиркаписката но и јавноста во Тиквешијата. Видно потресен, градоначалникот на Демир...

Балкан 09.05.23 | 11:19

Две деца, сведоци на масакрот во училиштето на Врачар посакале да се самоубијат, а две да убијат некого

Министерката за здравство на Србија, Даница Грујичиќ истакна дека вчера на детската клиника за невропсихијатрија биле примени четири деца, бидејќи две имале идеја...

Балкан 29.03.23 | 20:01

Ја видовме мајка му како плаче: Имаше проблеми на училиште, одеднаш се повлече и престана да се дружи со сите

Другарка од одделението на несреќното момче кое денеска се самоуби скокајќи од прозорец од вториот кат на ОУ „Жарко Зрењанин“ во Качарево за српските медиуми изјавила...

Балкан 29.03.23 | 19:26

Трагедија во Панчево: Осмоодделенец скокнал од вториот кат на училиштето додека мајка му била кај директорот

Осмоодделенец од ОУ „Жарко Зрењанин“ во Качарево, кај Панчево си го одзел животот скокајќи од кабинетот по германски јазик на вториот кат. Информацијата за трагичниот...

Свет 08.03.23 | 10:31

Денес ќе имаше 16 години: Син на политичарка се самоуби откако јавно беше откриено дека бил жртва на педофил

Полската владејачка партија Право и правда (ПиС) се најде на мета на критики поради смртта на 15-годишниот син на пратеничка од опозицијата, кој изврши самоубиство по...

Свет 16.02.23 | 20:51

Шефица во руското Министерство за одбрана скокнала од прозорец

Висока функционерка на руското Министерство за одбрана е пронајдена мртва откако паднала низ прозорец од стан во Санкт Петербург, пренесоа руските медиуми. Како што...

Естрада 07.01.23 | 15:26

Клавијатурист се самоуби по пречекот на Нова година во ресторан

Клавијатурист од југот на Србија е пронајден мртов откако ја дочекал Новата година. Како што неофицијално дознава Курир,рс тој свирел во локален ресторан и после се...

Црна хроника 01.01.23 | 17:54

Опседнатоста на момчето од Свети Николе траела долго време: Неговата жртва неколкупати го пријавувала во полиција

Опседнатоста на Тихомир А, четириесетитри годишникот, кој ја застрела девојката во коа бил вљубен траела долго време. Ден по обидот за убиство и самоубиството во Свети...