Србија ја заокружи годината што измина со рекорди. Странските инвестиции достигнаа 3.9 милијарди евра странски инвестиции.

Досега се отворени 12.000 нови работни места и 250 нови фабрики.

Премиерката Ана Бранбиќ вели дека се презадоволни со резултатите.

Ова е рекордна година во време на корона криза. Платите во овие фабрики постојано растат и тоа ме радува-вели Брнабиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.