Родителите на убиените деца во „Рибникар“ поставија фотографии од своите малечки пред судницата каде својата одбрана денеска ја изнесоа мајката и таткото на Коста. Кога заврши рочиштето, Миљана Кецмановиќ излегла и ги погледна сликите на убиените деца, а нивните родители и довикнаа: „Што гледаш, злобо една?!“.

Кога Миљана Кецмановиќ ја напуштила судницата, родителите извикале:

Мајко монструм, злобно, што гледаш!“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.