Ознака: Миљана Кецмановиќ
Балкан 16.05.24 | 21:57

Мајката на Коста: Oд каде мојата ДНК на чаурите-оставете на вашата фантазија

Во Вишиот суд во Белград, мајката  на Коста Кецмановиќ негираше вина и го предизвика гневот на родителите на убиените деца. Миљана ги шокираше сите присутни во судницата...

Балкан 15.05.24 | 20:33

На молотовите коктели кои Коста планирал да ги фрли пронајдена ДНК од мајката

Денеска продолжи судењето за масовното убиство во ОУ „Владислав Рибникар“ кое го изврши малолетниот Коста Кецмановиќ, а  беше сослушана неговата мајка Миљана. На...

Балкан 14.05.24 | 09:22

Majката на Коста криела докази во корист на екипата на Веља невоља?

Мајката на Коста Кецмановиќ е угледен експерт во Белград и е асистент на Биолошкиот факултет во Белград, а покрај наставата се занимава и со истражување. Миљана има...

Балкан 12.04.24 | 11:18

Majката на Коста сака да ја префрли ќерката во странство

Миљана Кецмановиќ, мајката на  Коста Кечмановиќ, сака по секоја цена да земе пари од сметката на сопругот и да ја префрли својата ќерка во странство. Таа сака сопругот...

Балкан 13.03.24 | 09:46

Мајката на Коста разочарана што синот и го сврти грбот

Миљана Кецмановиќ, мајката на Коста е разочарна што синот сепак и го сврти грбот и не сака да ја види. Koста прашува: Што ќе добијам ако откријам дека мајка ми помогна...

Балкан 12.03.24 | 14:51

Koста прашува: Што ќе добијам ако откријам дека мајка ми помогна во убиството?

Коста Keцмановиќ во последно време постојано повторува дека сака да соработува со полицијата, но по негови услови. Повторува и дека ќе ја демаскира мајката Миљана Кецмановиќ. Досега...

Балкан 01.02.24 | 13:52

Мајката на Коста на судење оди нашминкана и во скапа гардероба

На судењето на родителите на Коста Кецмановиќ забележително беше ладнокрвното однесување на Миљана Кецмановиќ, која на судењето дојде нашминкана и во  скапа облека. Мајката...

Балкан 01.02.24 | 09:55

И наставничката ранета во масакрот на Коста поднесе тужба против неговите родители

И наставничката по историја Татјана С., која беше тешко ранета во масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, до Вишиот суд во Белград поднесе тужба...

Балкан 31.01.24 | 10:54

Изразот на лицето на Миљана Кецмановиќ кажува дека засега сè им оди по план, вели мајката на убиената Ана

Во тек е судењето на родителите на Коста Кецмановиќ, 13-годишникот кој на 3 мај 2023 година уби девет соученици и училишниот чувар во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград,...

Балкан 31.01.24 | 08:25

„Што гледаш злобо една“- довикуваа родителите на убиените деца кон мајката на Коста

Родителите на убиените деца во „Рибникар“ поставија фотографии од своите малечки пред судницата каде својата одбрана денеска ја изнесоа мајката и таткото на Коста....

Балкан 29.01.24 | 17:11

Владимир и Миљана Кецмановиќ во Судот се изјаснија за невини

Владимир и Миљана Кецмановиќ, мајката и таткото на Коста, кој тогаш на 13 годишна возраст, на 3 мај минатата година уби девет деца и чуварот на неговото основно училиште...

Балкан 12.01.24 | 19:40

Majка му го заклучувала Коста во бањата кога ќе добиел лоша оценка

Миљана Кецмановиќ, мајката на Коста,  била толку строга кон него што за секоја лоша оценка во училиште најстрого го казнувала. Според неофицијалните информации на Информер,...

Балкан 23.11.23 | 16:14

Мајката на Коста по секоја цена сака да го види синот

 Миљана Кецмановиќ по секоја цена сака да го види синот во болница. Веднаш по подигнувањето на обвинението и е забрането да се приближува, да се сретне или да комуницира...

Балкан 02.09.23 | 10:24

Учебната година почна и за Коста, мајка му се врати на работа меѓу студентите

Оваа недела ќе се навршат точно четири месеци од крвавиот напад во кој 13-годишниот Коста Кецмановиќ, кој во меѓувреме наполни 14 години, за само две минути ладнокрвно...

Балкан 29.08.23 | 22:17

Majката на Коста има богатство од два милиони евра

Миљана Кецмановиќ, мајката на момчето на масовниот убиец Коста, сто дена по масакрот на нејзиниот син во основното училиште „Владислав Рибникар“ им се врати на учениците. Вработена...

Балкан 23.08.23 | 12:09

Majката на Коста се жали дека не можела да го продаде накитот

Народната банка на Србија и Организацијата за присилна наплата и јавниот извршител добија наредба да ги запленат сите заштеди на Миљана Кецмановиќ на тековните сметки...

Балкан 24.06.23 | 22:36

Фатени на ГП „Прохор Пчињски“: Мајката и сестрата на Коста сакале да пребегнат во Македонија

Мајката и сестрата на 13-годишниот Коста Кецмановиќ, кој минатиот месец уби 9 соученици и чувар во ОУ „Владимир Рибникар“ во Белград, се обиделе да ја напуштат Србија,...

Балкан 10.06.23 | 11:22

Мајката не сака ни да го види ни да го чуе Коста, неговиот исказ ја дотолчил

Мајката на Коста Кецмановиќ не сака да го види синот, дознава српска „Република“. Не сака да го види со очи. Таа не може да го погледне по тоа што го направи. Иако сè уште...

Балкан 30.05.23 | 10:09

Никој не ми кажа дека спиел на фотелја, тврди мајката на Коста

За време на неколкучасовното испрашување на мајката на 13-годишникот кој го изврши масакрот во ОУ „Владислав Рибникар“, ѝ било поставено и прашањето за екскурзијата...

Балкан 27.05.23 | 10:28

Што правел Коста тоа утро? Мајката со своја верзија за тоа каков бил нејзиниот син во исказот за полицијата

М.Кецмановиќ беше сослушана во полиција откако Првото основно јавно обвинителство во Белград по службена должност наредило нејзино испитување за да се утврди дали...