Миљана Кецмановиќ, мајката на  Коста Кечмановиќ, сака по секоја цена да земе пари од сметката на сопругот и да ја префрли својата ќерка во странство.

Таа сака сопругот Владимир преку нотар да даде согласност нивната  малолетната ќерка да ја напушти државата во придружба на вујкото на девојчето, т.е. Братот на Миљана.

Идејата е да се спаси девојчето и да и се обезбеди удобен живот во странство.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.