Ознака: коста кецмановиќ
Балкан 12.04.24 | 11:18

Majката на Коста сака да ја префрли ќерката во странство

Миљана Кецмановиќ, мајката на  Коста Кечмановиќ, сака по секоја цена да земе пари од сметката на сопругот и да ја префрли својата ќерка во странство. Таа сака сопругот...

Балкан 05.04.24 | 14:11

Kласната на Коста: Одам како зомби по масакрот

Ова ги одбележа нашите животи засекогаш. На сите нас. Јас функционирам како зомби од 3 мај лани. Одам на работа и сè правам механички“, изјави класната наставничка Нада...

Балкан 17.03.24 | 12:33

Kоста ги „мапирал“ жртвите како во видео играта „ГТА“

Психијатрите се убедени дека Коста Кецмановиќ  научил од интернет како се прават молотови коктели и дека играта GTA му служела за мапирање на жртвите.Тој имал јасна цел...

Балкан 16.03.24 | 20:19

Oваа песна го мотивирала Коста да ги убие соучениците

Коста Keцмановиќ бил опседнат со песната „Make Me Famous“ на австралискиот алтернативен уметник „Ким Дракула“, дознава „Република.рс“ од извори во истрагата. Тој е пејач...

Балкан 15.03.24 | 15:42

Никогаш видена фотографија од Коста на училиште

Maјката Миљана секоја недела испраќа пакет до Клиниката за неврологија и психијатрија за деца и млади, каде нејзиниот син Коста Кецмановиќ е хоспитализиран, Мајката...

Балкан 14.03.24 | 15:36

Koста сака да се исповеда, но свештеникот вели дека попрво би прифатил да го расчинат

Коста Кецмановиќ,  со денови бара да дојде свештеник да го посети за да разговара со него и да му признае, но тој сака да биде свештеник кој не го познава. Постои претпоставка...

Балкан 08.03.24 | 09:54

Koста Кецмановиќ ни на 8 март не помислува на мајка си

Коста Кецмановиќ не престанува да мисли на сестра си.Дури сакал да и купи подарок за 8 март. Тој секојднено прашува каде е и што прави неговата помала сестра. Дури побарал...

Балкан 27.02.24 | 12:59

Таткото на дете кај кое е пронајден нож во училиштето „Рибникар“ го вештачел телефонот на Коста

Училиштето „Владислав Рибникар“  каде се случи масакрот кој го предизвика Коста Кецмановиќ како да е проколнато.Пред неколку дена кај ученик во осмо одделение е пронајден...

Балкан 08.02.24 | 12:03

Коста сакал да страдаат родителите на убиените деца, но и неговата мајка

Maлиот Коста Кецмановиќ ги прашувал сите во болницата кога ќе започне судењето бидејќи бил нетрпелив да каже што има за масакрот, но и да ги праша нешто неговите родители. Коста...

Балкан 07.02.24 | 21:04

Коста во болницата бара анатомска перница и чиста постелнина

Коста Кецмановиќ, кој изврши масакр во основното училиште „Владислав Рибникар“ ,ги шокираше вработените на Клиниката со своето необично барање. Бара да му се менува...

Балкан 05.02.24 | 10:22

Koста сака да стави пирс, а не е задоволен ни од фризурата

Коста Кецмановиќ кој е во психијатриска болница по масакрот кој го направи не престанува да ги шокира лекарите. Тие не можат да влезат во неговиот мозок и велат дека...

Балкан 02.02.24 | 11:25

Koста и порача на мајка си: Ќе скапеш во затвор

Паралелно со судењето, вистинска драма се случува во болницата каде што е сместен Коста Кецмановиќ. Тој има голема омраза кон својата мајка Миљана, а експертите проценуваат...

Балкан 01.02.24 | 13:52

Мајката на Коста на судење оди нашминкана и во скапа гардероба

На судењето на родителите на Коста Кецмановиќ забележително беше ладнокрвното однесување на Миљана Кецмановиќ, која на судењето дојде нашминкана и во  скапа облека. Мајката...

Балкан 29.01.24 | 12:47

Најтажната фотографија: Мајка на убиено дете во „Рибникар“ на судењето дојде со слика од ќерката во бела рамка

Судењето на родителите на Коста Кецмановиќ кој го изврши најгрозоморното злосторство во Србија, убивајќи девет ученици и чуварот на основното училиште „Владислав...

Балкан 02.01.24 | 15:29

Коста во едно од децата испукал дури 15 куршуми

При идентификацијата ја видов најстрашната глетка во животот, го гушкав своето дете, имаше 15 прострелни рани. Не можам да прифатам дека некој чие дете го прави ова не...

Балкан 29.12.23 | 08:08

Мајка на дете кое загина во масакрот на Коста: Мојот Андреа беше мокар во косата, ми кажаа дека го капеле, побарав фен да го исушам

На судењето на Коста  Kецмановиќ и неговите родители  случи злосторството, сведочеа родители на убиени деца. Една од нив е Снежана, мајката на убиениот Андреа Чикиќ. Адрија...

Балкан 10.12.23 | 12:56

Проверете дали ја играат вашите деца: Коста се навлекол на пукање со видео играта „Валорант“

Коста Кецмановиќ  при сведочењето во постапката против неговиот татко Владимир призна дека неколку месеци пред грозоморно злосторство ја играл видео играта „Валорант“. Според...

Балкан 09.12.23 | 09:15

Таткото на Коста ја учел и 10-годишната ќерка да пука со пиштол

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со него и татко ѝ Владимир го посетувала стрелиштето, дознава „Република.рс“. Повикувајќи се на извори од стрелиштето, порталот...

Балкан 25.11.23 | 11:31

Го прашав дали знае дека го уби син ми, ми рече „да“ без ронка емоција, вели мајката на убиениот Андрија

Се ближи судењето на родителите на Коста Кецмановиќ, кој на 3 мај уби девет деца и училишниот чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, Србија. Истиот...

Балкан 24.11.23 | 22:14

Сестрата на Коста ги труела другарките со „доместос“

Во истрагата против Миљана Кецмановиќ поради индиции за занемарување и злоупотреба на детето, инспекторите нашле неверојатни информации за помладата сестра на Коста. На...