На гробиштата Лешче во Белград, на споменикот на Ангелина Аќимовиќ, која загина како последица  во масакрот на Коста Кецмановиќ има многу цвеќиња, мала плишана играчка  Медо Брундо, како и бројаница со три крста.

Анџелина пораснала со приказните на нејзиниот татко за Медо Брундо, кој и бил омилен лик од детството и затоа сакале тоа да го остават на нејзиното вечно почивалиште.

 



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.