Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел на Твитер објави фотографии на кои е придружуван од претседателот на Србија, Александар Вучиќ и градоначалничката на
Сараево, Бенјамина Кариќ.
На фотографиите се гледа како со српскиот претседател подготвува ќебапи, додека јаде со
градоначалничката на Сараево.

Не ме прашувајте кои се подобри, напиша тој во описот на фотографијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.