Ненадејно почина мајката на осомничениот за убистото на двегодишната Данка Илиќ во селото Злот кај Бор во Србија.

Како што објавуваат српските медиуми, во соседството ненадејно починала мајката на осомничениот Д.Д., кој се товари за тешкото убиство на Данка Илиќ.

С.Д. од апсењето на нејзиниот син Д.Д., а подоцна и помладиот Д.Д. и сопругот Р.Д. останала сама во куќата во Злот.

Таа не сакаше да сведочи против нејзиниот син и се повика на нејзиното право да добие статус на привилегиран сведок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.