Ознака: Данка Илиќ
Балкан 11.07.24 | 12:59

Ќе открие ли конечно каде го сокри телото? Убиецот на Данка пред обвинител

Дејан Драгијевиќ, еден од осомничените за убиството на двегодишното девојче Данка Илиќ денеска по втор пат беше сослушан во Вишото јавно обвинителство во Заечар. Ново...

Балкан 25.06.24 | 21:05

Случајот добива пресврт? Тројца нови сведоци за убиството на Данка

Тројца нови сведоци ќе бидат сослушани на 5 јули во случајот на исчезнатата/убиена Данка Илиќ, потврдија за српските медиуми од Вишото јавно обвинителство Заечар. Тие...

Балкан 25.06.24 | 14:00

Напредува истрагата за убиството на Данка Илиќ: Закажано сослушување на нови сведоци

Вишото јавно обвинителство Заечар закажа сослушување на нови сведоци во истрагата за убиството на двегодишната Данка Илиќ од Бор, која како што постои сомневање, била...

Балкан 14.06.24 | 11:16

Таткото на убиецот на Данка се оддаде на алкохолот

Душан Јанковиќ се соочува со тешка ситуација откако неговиот син Срѓан Јанковиќ е осомничен за страшното убиство на малата Данка Илиќ. Мештаните забележале дека тој...

Балкан 12.06.24 | 20:28

Таткото на Данка за тешкото секојдневие: Живееме со огромна болка, но и со надеж дека нашето девојче ќе се појави

Милош Илиќ, таткото на двегодишната Данка Илиќ, која исчезна во градот Бањско Поље кај Бор на 26 март, а која, според резултатите од истрагата, била убиена од водоводните...

Балкан 08.06.24 | 22:16

Mајката на Данка прашува: Кој беше вториот во автомобилот што ја усмрти ќерка ми

По изјавата на Срѓан Јанковиќ дека не го видел девојчето на денот на нејзиното исчезнување, мајката на малата Данка Илиќ, Ивана Илиќ, изрази згрозеност од плашливите...

Балкан 08.06.24 | 21:41

Игор Јуриќ: Мислам дека Данка е жива

Игор Јуриќ ја шокираше јавноста дека шансите се мали, но дека е можно малата Данка да е жива. – Без разлика што во јавноста беше осомничениот да даде изјава спротивна...

Балкан 04.06.24 | 19:24

Сите чекаа да каже каде е телото на Данка, Јанковиќ шокираше: Никогаш не сум го видел тоа дете!

Во Вишото јавно обвинителство во Заечар, Срѓан Јанковиќ, осомничен за убиството на двегодишната Данка Илиќ, денеска целосно го негирал извршувањето на делото, јавија...

Балкан 04.06.24 | 15:05

Тогаш кој е вториот во автомобилот? Мајката на Данка даде изјава по сведочењето на осомничениот Срѓан

Мајката на малата Данка, Ивана Илиќ даде коментар по изјавата на осомничениот Срѓан Јанковиќ(50) дека Данка не ја видел никогаш во животот. Откако дозна дека Јанковиќ...

Балкан 04.06.24 | 15:03

Не учествувал во убиството и никогаш не ја видел Данка – прозборе еден од осмничените за убиството на девојчето

По три часа заврши рочиштето на еден од осомничените за убиството на Данка Илиќ (2). Тој бил изнесен од зградата на Вишото јавно обвинителство во Зајечар, а како што дознава...

Балкан 30.05.24 | 11:10

Реши да проговори: Одбрана ќе изнесе осомничен за убиството на девојчето Данка Илиќ кој досега се бранеше со молчење

Срѓан Ј., осомничен во Србија за убиството на двегодишното девојче Данка Илиќ, одлучил да ја изнесе својата одбрана во наредниот период. „Бранителот на осомничениот...

Балкан 20.05.24 | 21:01

Убиецот на Данка остави марамче на гробот на мајка си

Осомничениот за убиството на малата Данка Илиќ, Дејан Драгијевиќ и таткото Радослав, беа присутни на погребот на Светлана Драгијевиќ . Тие беа донесени на погребот...

Балкан 17.05.24 | 15:02

Во ист ден погреб и помeн на убиецот и на мајката на убиецот на Данка

Жителите на селото Злот во Бањско поле ја испратија Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан Драгијевиќ, кој призна дека го убил двегодишното девојче Данка Илиќ. Нејзиниот...

Балкан 16.05.24 | 21:24

Majката на убиецот на Данка пред да почине изустила само два збора

Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан Драгијевиќ, осомничениот за убиството на девојчето Данка Илиќ (2) во Бањско поле кај Бор, почина во дворот на нејзините соседи. Светлана...

Балкан 15.05.24 | 20:31

Почина мајката на осомничениот за убиството на малата Данка

Ненадејно почина мајката на осомничениот за убистото на двегодишната Данка Илиќ во селото Злот кај Бор во Србија. Како што објавуваат српските медиуми, во соседството...

Балкан 14.05.24 | 08:55

Дејан ја убил Данка па седнал да руча во летниковецот

Дејан Драгијевиќ, осомничен за убиството на Данка Илиќ (2) во Бор, е обвинет дека со автомобил ja удрил Данка, а потоа ја давел со Срѓан Јанковиќ, колега од ЈКП „Водовод“, Тој ...

Балкан 11.05.24 | 11:09

Внатрешна контрола испитува како навистина умрел братот на осомничениот

Српско МВР се огласи за одредени шпекулации за смртта на осомничениот во случајот за убиството на малата Данка. „Припадниците на МВР, Сектор за внатрешна контрола,...

Балкан 10.05.24 | 11:08

Судски вештак тврди: Ако тоа возило навистина ја удрило Данка, овој доказ сигурно ќе останел

Првите ДНК резултати од форензичкиот случај во случајот со исчезнувањето или  убиството на малата Данка Илиќ уште повеќе го искомплицираа овој случај. Според ДНК-резултатите...

Балкан 10.05.24 | 09:13

Само овој човек знае каде е телото на Данка

Каде е телото на Данка Илиќ? Ова прашање се поставува веќе месец и половина откако е откриено дека двегодишното девојче е убиено, но до ден денес нема одговор. Како што...

Балкан 30.04.24 | 12:13

Продолжен притворот за осомничените за убиството на Данка Илиќ

Вишиот суд во Заечар им го продолжи притворот за уште 30 дена на С.Ј и Д.Д., осомничени за убиството на двегодишното девојче Данка Илиќ, беше потврдено за Танјуг од тој...