Неколку училишта во Белград добиле информации дека во просториите е поставена бомба, учениците се евакуирани и во тек е увид, пренесе „Блиц.рс“.

Точно е дека имаше дојава за бомба, учениците се евакуирани“, изјавиле за „Телеграф“ од Основното училиште „Свети Сава“.

Српските медиуми наведуваат дека кај децата нема паника, а учениците не ни влегле во училиште. Децата се или во дворот или во паркот спроти училиштето.

Полицијата врши увид во зградите и по увидот децата ќе се вратат на часови.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.