Ознака: жерар пике
Фудбал 16.04.21 | 12:41

Пике се враќа во тимот на Барселона

Познат е составот на Барселона за финалето на Купот на Шпанија со Атлетик Билбао. На списокот на тренерот Роналд Куман се најдоа и дефанзивецот Џерард Пике, како играчот...

Фудбал 10.04.21 | 23:50

Модриќ до Пике: Зарем пак дојде да се жалиш

Каталонците беа бесни на судијата Манцано, па искусниот Жерар Пике се спушти долу на теренот протестирајќи за недосудениот пенал, но и за краткото продолжено време...

Фудбал 10.04.21 | 23:43

Пике му се „пушти“ на судијата Манцано

Жерар Пике не играше во „Ел Класикото“ меѓу Реал Мадрид и Барселона, но по дуелот се симна на терен и влезе во кавга со главниот арбитар Жил Манцано. Каталонците имаа...

Фудбал 21.10.20 | 09:26

Пике и Тер Штеген остануваат во Барса

Шпанскиот фудбалски гигант, Барселона, на својата  официјална веб-страница објави продолжување на договорите со четворица играчи. Новите договори ги потпишаа: голманот...

Фудбал 15.08.20 | 10:03

Пике за поразот од Баерн: Срам е вистинскиот збор, го допревме дното

Капитенот на Барселона, Жерард Пике го оцени како срамен поразот од Баерн со 8:2 во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Кошмарна игра, ужасно чувство, срам – тоа...

Фудбал 11.05.20 | 12:28

Пике: Би било многу грдо да го освоиме шампионатот на овој начин

Одбранбениот фудбалер на Барселона, Жерар Пике го сподели своето мислење за продолжување на сезоната. Рестартирањето може да се случи кон средината на јуни. – Го разбирам...

Сцена 08.01.20 | 23:28

Шакира: Бракот ме плаши, јас сакам Пике да ме гледа како „забрането овошје“

Додека се подготвува за спектакуларниот настап на Супер Боул, Шакира сними интервју за „60 Minutes“. Во него, 42-годишната музичка ѕвезда зборува за нејзиниот став за бракот,...

Фудбал 06.01.20 | 13:58

Шакира има опашка, Пике е прч: Навивачите на Еспањол со навреди за фудбалерот и пејачката

Шпанската Ла Лига ќе го казни Еспањол за навредливи скандирања кон дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике и неговото семејство, пренесува „Марка“. Според изворот, и...

Фудбал 14.10.19 | 15:40

Пике горд на Барселона откако клубот ги поддржа политичарите од Каталонија

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике ја коментираше изјавата на каталонскиот клуб во врска со деветте лидери на Каталонија. Претходно, Врховниот шпански суд ги осуди...