Ознака: тони михајловски
Македонија 19.04.21 | 08:45

За Емилија, донор на органи, немало кола, за заразен терорист во служба на психопатолошкава елита има сè

Не стивнува револтот на јавноста за појавувањето а болната пратеничка Бисера Костаадиновска Стојчевска во скафандер во Собранието. Бисера беше доведена со возило...

Естрада 07.03.21 | 19:20

„Вај-фито пусто да остане!“: Ако го пропуштивте Тони, тука гледајте ја првата епизода на „Опуштено“

Од петокот почна со емитување „Опуштено“ на Тони Михајловски, емисијата со која знаете дека ви е загарантирано смеење. За оние кои ја пропуштија, може да ја погледнат...

Естрада 05.03.21 | 20:32

Тони Михајловски се враќа на телевизија, од вечерва „Опуштено“ на Алфа

Актерот и шоумен Тони Михајловски повторно ќе го гледаме во улога на водител и тоа со неговиот најпознат проект – „Опуштено“! Емисијата својата премиера ќе ја има...

Македонија 12.02.21 | 12:11

Чмарићићу, голем поздрав од Македонија, земјата во која ти се товиш со пари од народот

Не стивнуваат реакциите во јавноста по наредбата од министерот за правда Бојан Маричиќ да не се користи терминот Македонија. Чмарићићу, голем поздрав од Македонија....

Култура 07.02.21 | 08:12

Михајловски: Четири години ја черечат и закопуваат културата и никој ни да гукне

Четири години ја черечат и закопуваат културата, пљачкосуваат преку проекти на празни листови кои никогаш не го виделе светлото на денот и на сцената, укинуваат фестивали,...

Македонија 01.02.21 | 13:45

Михајловски: Протестите на Заедничка Македонија беа против промената на името и идентитетот што денеска и се испорачува

Актерот Тони Михајловски во денешното сведочење за настаните од 27 април рече дека зел активно учество во движењето ГДОМ но оти немале никаква поврзаност со ВМРО-ДПММЕ...

Македонија 31.01.21 | 22:13

Тони Михајловски: Другите земји се вакцинираат, а во Македонија лук ќе јадеме

Македонскиот актер Тони Михајловски на сликовит начин ја опишува состојбата со вакцините во Македонија. Posted by Toni Sanac Mihajlovski on Sunday, 31 January 2021

Македонија 30.12.20 | 22:18

Савески до Заев: Дали е точно дека го инструиравте судството да му ја даде Левица на Апасиев и овој да краде гласови од ВМРО?

Здравко Савески, поранешен член на Президиумот на Левица на фејсбук го праша претседателот на Владата Зоран Заев дали е точно дека тој го инструиррал судството за да...

Твитови 25.12.20 | 12:48

Тони Михајловски „се вакцинираше“ против корона – искуството го сподели на фејсбук

Нели треба да е обратно, со последици?:)))) Posted by Toni Sanac Mihajlovski on Friday, 25 December 2020

Македонија 10.12.20 | 14:06

Михајловски за „украдената“ марихуана: Дечко, дај још едну чашу нафту!

Дечко, дај још едну чашу нафту!, коментира актерот Тони Михајловски за случајот со украдената марихуана од Јосифово пронајдена во Арачиново. Јасно е како од два тони...

Македонија 07.12.20 | 13:36

Крени се, народе, и ослободи ја бурата!

Крени се народе, повикува Тони Михајловски пред вечерашниот протест на опозицијата. Македонија и Македонците во овие мигови можат да се потпрат само на сопствените...

Македонија 04.12.20 | 21:00

Михајловски: Ги повикуваме сите граѓани без разлика на партија да го зачуваме јазикот, идентитетот и историјата

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото право. Основната...

Македонија 03.12.20 | 18:07

Михајловски: Нападнати сме од домашниот предавник, да останеме на улиците додека не замине

Тони Михајловски на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка на Заев, слобода на народот“ порача дека сега е време сите...

Калеидоскоп 01.12.20 | 13:54

Да помогнеме. За човечност. За живот. За Ѓорѓи!

Да помогнеме. За човечност. За живот. За Ѓорѓи, напиша на Фејсбук Тони Михајловски, споделувајќи го апелот да се донира, за да се спаси животот на младиот Ѓорѓе Џонов.

Македонија 29.11.20 | 15:43

Михајловски: Стани народе и ослободи ја бурата!

Актерот Тони Михајловски, кој инаку е дел од ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест против продавањето на македонската историја од страна на премиерот Зоран Заев. Во секој...

Македонија 26.11.20 | 11:07

Тони Михајловски за Заев: Предавник, во вени му тече кал наместо крв, празен гроб наместо душа

По скандалозните изјави на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС, на социјалните мрежи се огласи актерот Тони Михајловски, кој на Заев му посвети поема со наслов „Предавник“. Предавник Во...

Македонија 15.11.20 | 14:07

Михајловски до Шекеринска: Како изгледа поддршка од НАТО на фудбалско првенство? Има тенк кај нас на голот?

Не знам за вашата земја, а и баш ме заболе, ама мојата, нашата #МАКЕДОНИЈА оди на Европско. Како изгледа поддршка од НАТО на фудбалско првенство? Има тенк кај нас на голот,...

Вести 24.09.20 | 14:11

Скандал на јубилејот во Филхармонија: Зборовите „врли Грци и владици Грци“ исчезнаа од песната „1762 лето“

Како што за Тамара исчезна стихот „Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански“ при изведувањето на македонската химна во американската амбасада, така вчера на одбележувањето...

Култура 23.09.20 | 14:36

Михајловски: Некои молчат затоа што земаа плата, па им е незгодно од другите што не земаа

Културните работници повторно имаат проблеми со платата, која за дел од нив повторно доцни. Дека дел од институциите ги исплатиле месечните примања, а дел не, до редакцијата...

Македонија 23.07.20 | 17:51

Михајловски: Какво наследство ни оставија оние претходните, „вечните и најубавите“ од ВМРО-ДПМНЕ

Актерот Тони Михајловски ги коментира какво наследство оставија „оние претходните, вечните и најубавите“, алудирајќи на состојбата во ВМРО-ДПМНЕ пред три години. Разочарано...