Ознака: тони михајловски
Македонија 21.04.22 | 09:11

Михајловски до власта: Не мора да престанете со крадење, ама еве – само намалете

Актерот Тони Михајловски има прост совет за власта за тоа како да го решат проблемот со незадоволните просветни работници, докторите, полицијата, земјоделците… Само...

Македонија 04.02.22 | 13:35

Тони Михајловски: И во смртта предаден и по неа

И во смртта предаден, и по неа, напиша актерот Тони Михајловски на својот фејсбук профил по повод 150 години од раѓањето на Гоце Делчев. Кој е последниот актер во Македонија...

Македонија 31.12.21 | 10:03

Тони Михајловски: Ми дојде желба да ја напуштам Македонија

Актерот Тони Михајловски ги изненади своите обожаватели и бројни пријатели со последната објава на неговиот Фејсбук профил. На 54 години првпат ми дојде желба да си...

Македонија 13.12.21 | 19:33

Михајловски: Да гласаш за промена на име, а потоа да зборуваш за црвени линии, праг на толеранција… е тоа е политичка проститутка

Ја гледав госпожата на тв. Кратко оти толку може да поднесе стомакот, напиша актерот Тони Михајловски на својот фејсбук профил. Да гласаш за промена на име а потоа да...

Македонија 06.11.21 | 15:12

Убав ден за групно возење мотори… залез, бандата заминува по автопатот Кичево-Охрид

Убав ден за групно возење мотори. Залез, бандата заминува по автопатот Кичево-Охрид. Одјавна шпица… – ја коментира актерпт ТОни Михајловски актуелната политичка...

Култура 21.10.21 | 21:04

Михајловски: Убави работи кои, за жал, не ни се случуваат дома

За два дена почнува со емитување серијата “Црна Свадба”. Откупена е и во Македонија. Режијата е на Немања Ципранич а играат Уликс Фехмиу, Никола Којо, Јелена Џокич и...

Македонија 21.10.21 | 13:56

Михајловски: Сега стана и далтонист – Црвениот картон го гледа како жолт, исто како кога го лажеш џандарот: Жолто беше жими мајка

Актерот Тони Михајловски ја коментира изјавата на Зоран Заев дека ја разбрал пораката од народот дека им дал жолт картон нему и на СДСМ. Политичкиот адаптоид, камелеон,...

Македонија 20.10.21 | 15:13

Михајловски: Паѓа Заев, најголемиот лажов и продавач на сè што е македонско!

Од поубавата, од најубавата страна гледано: Победа на Македонија. Незапаметена до сега. Паѓа силата и неправдата на која и доаѓа судниот ден. Паѓа злото, а победува доброто....

Македонија 20.10.21 | 12:43

Михајловски: Во вториот круг во Куманово нема да гласам, немам за кого

Во вториот круг во Куманово нема да гласам. Немам за кого. Калкулациите и трговијата им ги оставам на политичките проститутки. Бојкот на политичката проституција и трговија...

Македонија 18.10.21 | 17:15

Тони Михајловски им се заблагодари на кумановци кои гласале за него: Чуден е поразот во победата

Тони Михајловски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ се заблагодари на граѓаните на овој град што гласале за него по првиот круг на локалните избори. Сакам да им...

Култура 15.10.21 | 19:29

Тони Михајловски се прости од својот пријател: Почивај во мир, нека ти е лесна земја

Актерот Марко Живиќ почина вчера, во 49-та година од животот како последица од Ковид-19. Последните три недели ги поминал во болнички кревет. Ќе остане запаметен по својата...

Македонија 15.10.21 | 18:42

Тони Михајловски: Куманово. Толку од лагите и празните ветувања.

Споделувајќи денешни фотографии од Куманово по неколкудневните врнежи од дожд, кандидатот за градоначалник Тони Михајловски само кратко порача: Куманово. Толку од...

Македонија 15.10.21 | 09:24

Сенко Велинов за Тони Михајловски, Тони Михајловски за Куманово, заокружи 7!

Сенко Велинов за Тони Михајловски. Тони Михајловски за Куманово. Куманово за Слобода, Култура, Економија, Спорт, Безбедност, Екологија, Победи, Промени, Проекти. Па нека...

Македонија 14.10.21 | 20:28

Михајловски: Со проектот за патно поврзување на с. Клечовце со с. Тромеѓа ќе се скрати патувањето за повеќе десетици километри

Клечовце, кое некогаш беше општина, денес е тотално заборавено и отсечено од Куманово. Со нашиот проект за патно поврзување на с. Клечовце со с. Тромеѓа ќе се скрати патувањето...

Македонија 14.10.21 | 19:12

Михајловски: Заокружете 7 за промена која на Куманово мора да му се случи

Почитувани Кумановки и Кумановци, пред нас е голема одлука. Одлука за тоа во какво Куманово сакаме да живееме. Заокружувајќи го бројот 7 во Недела вие заокружувате за...

Македонија 13.10.21 | 23:28

Михајловски порачува: Победуваме секаде, се чувствува победничката енергија помеѓу народот

Разговори за поддршка иднина во Љубодраг и Ново село. Одиме секаде и имаме образ да зборуваме со секого. Граѓаните заслужуваат услови за живот својствени за 21-от век...

Македонија 13.10.21 | 08:03

Михајловски: Другите со поткуп од понижувачки 500 денари за глас, ние презентирајќи ја нашата конкретна, реална и издржана програма

Кандидатот за градоначланик на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски, ги продолжува секојдневните средби со граѓаните во нивните населби од врата на врата. Другите...

Македонија 12.10.21 | 23:06

Михајловски во емотивно видео со синот: Во Куманово ми е и срцето и душата, овде сум се родил овде сум израснал

Кандидатот за градоначалник на Куманово Тони Михајловски објави видео во кое тој разговара со неговиот син Александар. Синот го прашува татка си што му требаше да се...

Македонија 09.10.21 | 15:46

Михајловски: Ги нудиме најдобрите решенија за населбата Тоде Мендол и Куманово

Утрово мојот тим ги посети жителите од населбата Тоде Мендол, ги слушна проблемите и ги претстави најдобрите решенија кои ги нудиме за оваа населба и Куманово, напиша...

Македонија 09.10.21 | 11:56

Михајловски: Куманово не заслужува да биде таква црна дупка и да му се убие душата

Куманово не заслужува да биде таква црна дупка и да му се убие душата, смета Тони Михајловски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Куманово. Куманово е град кој...