Актерот Тони Михајловски има прост совет за власта за тоа како да го решат проблемот со незадоволните просветни работници, докторите, полицијата, земјоделците…

Само намалете со крадењето и ќе има и за наставниците, за дечињата со попреченост, за докторите, за полицајците, за земјоделците, за сите. Еве не мора да престанете. Само намалете, коментира тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.