Ознака: Сити мол
Црна хроника 06.04.22 | 11:04

Возачот на сообраќајката кај „Сити мол“ призна вина

Возачот кој ја стори сообраќајката кај „Сити мол“ призна вина. Tој пред судијката Љубинка Башевска рече дека се чувствува виновен. Нему му се суди за тешки дела против...

Црна хроника 08.03.22 | 13:54

Одобрено обвинението за сообраќајката кај Сити мол

Основниот Кривичен суд Скопје, во целост го одобрил обвинителниот акт за сообраќајната несреќа која се случи во близина на трговскиот центар Сити Мол во Скопје, на 20...

Мода и убавина 28.02.22 | 10:42

Скопски моден фестивал премиерно во Сити Мол од 4 до 27 март

Првата сезона на најголемиот моден настан во метрополата ќе се одвива во трговскиот центар од 4 до 27 март. Учесници на фестивалот се реномирани дизајнери и брендови...

Црна хроника 29.01.22 | 19:15

Момчето на загинатата Викторија организира собир утре кај „Сити мол“

Утре од 12 до 13 часот ќе се одржи собир по мотото „Стоп за сообраќајното насилство“ на раскрсницата на булeварот Партизански одреди кај „Сити мол“ во Скопје. Ова следи...

Црна хроника 21.01.22 | 21:49

30 дена притвор за возачот, која ја прегази 24- годишната Викторија Николова

Судија на претходна постапка вечерва донесе решение за изрекување мерка 30 дена притвор за 22- годишниот скопјанец, кој со возило Цитроен ја прегази 24- годишната радовишанка...

Црна хроника 21.01.22 | 18:21

Шок и неверување во Конче и Радовиш по трагедијата: Викторија не е единствената која загинала на ваков начин на скопскиот асфалт

Шок и револт денеска меѓу жителите на двете општини Конче и Радовиш каде живеело семејството на 24 – годишната Викторија Н., која синоќа почина на лице место, откако беше...

Црна хроника 21.01.22 | 15:53

Притворен возачот од несреќата кај „Сити Мол“, лани добил возачка

Сообраќајката вчера кај трговскиот центар „Сити мол“ ја потресе јавноста. Преминувањето на пешачки премин беше кобен за младата 24-годишна девојка од Радовиш која...

Црна хроника 21.01.22 | 13:38

Тасевски: Само продолжете да им давате условни казни на говедата што убиваат луѓе со бесни коли, башибозук полиција и судство

Актерот Сашо Тасевски објави жесток статус на социјалните мрежи поради загинувањето на 24-годишнате девојка, која беше прегазена на пешачки премин кај Сити Мол во Скопје. На...

Црна хроника 21.01.22 | 11:04

МВР: По сообраќајката кај Сити мол сторителот е приведен во полициска станица

Министерството за внатрешни работи известува дека по насока на јавен обвинител кој ја води истрагата за сообраќајката кај Сити мол сторителот е приведен во полициска...

Црна хроника 20.01.22 | 23:36

Актерот ја видел трагедијата пред свои очи: Слушнав крици што нема да ги заборавам цел живот

Актерот Жарко Димоски случајно бил сведок на трагедијата и дека момче констатирало смрт кај девојката. Таа загина на самото место, а момчето е повредено и пренесено...

Црна хроника 20.01.22 | 21:40

Mомчето кое било со било со починатата девојка од Радовиш е во болница

Автомобилот кој ја прегазил претекнувал друг автомобил, кој застанал на пешачкиот премин. Полицијата е на терен врши увид на местото на несреќата, говорат очевидци...

Црна хроника 20.01.22 | 21:19

Детали за сообраќајката пред „Сити Мол“: Удрил директно во девојката додека минувала на пешачкиот, телото се уште е на асфалтот

Познати се првите детали од сообраќајката кај „Сити Мол“. Како што пренесува „Сител“, прегазената девојка поминувала на пешачки премин пред „Сити Мол“ кога на неа...

Црна хроника 20.01.22 | 20:42

Девојка прегазена кај „Сити Мол“, во неа удрил 22 годишник

Девојка на 24-годишна возраст вечерва го загуби животот кај „Сити мол“ откако била прегазена од автомобил, информираат од МВР за „Фокус“. Според првичните информации,...

Црна хроника 29.11.21 | 15:23

Закана за терористички напад во мол во Скопје причина за зголеменото присуство на полицијата

Три лица биле приведени вчера откако објавиле видеа со лажни закани за можен терористички напад во еден трговски центар во Скопје. -По објава на два видеоклипа на „Тик...

Култура 02.09.21 | 13:09

Стефоска: Повеќето луѓе знаат каде е Сити мол, а не знаат каде е скопскиот Аквадукт

Почна првата фаза на конзервација и реставрација на скопскиот Аквадукт, откако неодамна Владата донесе одлука да го прогласи за културно наследство од особено значење. Според...

Македонија 18.08.21 | 19:46

Битно да покажете сертификат, небитно чиј е

Малолетно момче денеска не било пуштено во два мол-трговски центри во Скопје бидејќи редарите му барале сертификат за вакцинација. Таткото на момчето со кого контактирала...

Скопје 11.04.21 | 22:50

Маж става дете во контејнер за донации кај „Сити мол“

Видео на кое се гледа како маж става дете во контејнер за донации во потрага по донирани средства се појави денеска на социјалните мрежи. Настанот, како што се вели во...

Македонија 20.12.20 | 09:57

Бенд во живо ги забавуваше купувачите во „Сити мол“: Од Пазарна се заканија со затворање на трговскиот ако тоа се повтори

По добиена пријава дека во холот на „Сити мол“ настапува бенд во живо, инспектори на Државниот пазараен инспекторат направиле контрола, но на лице место не го затекнале...

Скопје 12.05.20 | 19:09

Од утре ќе бидат отворени трговските центри, обложувалниците, авто школи и терени за спорт

Владата го донесе планот за попуштање на рестриктивните мерки како процес кој ќе се одвива во три фази согласно развојот на епидемиолошката состојба. Првата фаза е...

Скопје 15.03.20 | 14:05

ГТЦ, Бисер, Беверли Хилс Лептокарија остануваат отворени

Министерот за здравство денеска објасни кои трговски центри ќе останат затворени поради ситуацијата со корона вирусот. Па така, се затвораат т.н затворени молови како...