Автомобилот кој ја прегазил претекнувал друг автомобил, кој застанал на пешачкиот премин. Полицијата е на терен врши увид на местото на несреќата, говорат очевидци за сообраќајката пред Сити Мол.

Повредено е уште едно момче на 24 години со кое починатата девојка заедно го минувале пешачкиот премин за да поминат кон Трговскиот центар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.