Ознака: поранешна сопруга
Естрада 14.01.21 | 10:23

Сите ја знаат поради врска со популарен пејач: Оваа убавица е поранешната сопруга на новото момче на Цеца

Богдан Срејовиќ (38), момчето на Цеца, има ќерка Искра, за која е многу врзан, а еве која е негова поранешна сопруга. Имено, Срејовиќ бил во брак со Зорана Тасовац, сегашната...

Психологија 29.09.19 | 22:34

Зошто сакаме да им се вратиме на бившите

За некоои прекинувањето на врската е тешко за преболување. Ова најчесто важи за романтичните души кои во крајот на љубовта гледаат повод да се повредат, бидејќи не можат...

Естрада 15.05.19 | 16:51

Што имаше поранешната сопруга на Коки да каже за неговиот втор брак?

Откако повеќе домашни медиуми објавија дека виоилинистот Коки Јанков викендов се оженил по втор пат и тоа со својата старо – нова избраничка, скопската адвокатка...

Црна хроника 02.05.19 | 15:36

Ѝ кршел на бившата по дома, па нападнал полицаец во станица

Триесет и шестгодишната скопјанла Ј.Ј. вчера околу 17.35 часот во СВР Скопје пријавила дека во нејзиниот дом на улица „Тодор Чангов“ насилно влегол нејзиниот сопруг С.Ј.(38)...

Црна хроника 12.03.19 | 15:32

Нов случај на силување на поранешна сопруга, овојпат во Кавадарци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Д.А.(31) од Кавадарци поради силување. Во саботата наутро околу 05.00 часот...

Црна хроника 11.03.19 | 15:47

Ќе имаме однос милум или силум: Велешанец ја силувал поранешната сопруга

Основното јавно обвинителство Велес донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице на возраст од 32 години поради постоење на основано сомневање...